Небезпечні розваги: 10 сумних історій з цирку


Небезпечні розваги: 10 сумних історій з цирку

Глядачі купують квитки в цирк з тваринами, щоб поспостерігати за захопливим шоу. Втім, замість цього можуть стати свідками справжньої трагедії. Передбачити поведінку добре тренованих, але все ж таки диких, тварин практично неможливо: вивести їх з рівноваги може лише один різкий рух чи неприємний звук.

В Україні заборону експлуатації тварин в цирках пропагує гуманістичний рух UAnimals.Активісти уже добилися локальної заборони на шапіто з тваринами в Києві, Івано-Франківську, Дніпрі, Тернополі та інших містах. Розповідаємо, чому цирк з тваринами несе загрозу як звірям, так і людям.

Цар звірів атакує

У Львові в 2010 році під час циркової вистави від лап лева постраждав дресирувальник – тварина накинулась на нього і сильно пошкодила ногу.

За словами дружини постраждалого, яка теж працює з хижаками, цар звірів почав боротися з дресирувальником за лідерство.

За словами очевидців, тварина нападала тричі – два рази атаки лева чоловіку вдалося відбити.

Втеча левиці

В березні 2017 року під час гастролів мандрівного цирку Кобзов в Прилуках, Чернігівської області, з клітки втекла левиця.

Інцидент стався вночі.

Спершу тварина вкусила одного з працівників цирку, який намагався її зупинити, а потім перестрибнула огорожу і вирушила в район приватного сектору, де атакувала собаку.

Хижака застрелили з мисливської рушниці.

Фото: Вал

Ігри великих кішок

2009 рік запам’ятався трагічними цирковими подіями в Німеччині – в Гамбурзі троє бенгальських тигрів з цирку Dinner-Zirkus атакували свого дресирувальника.

Приборкувач тигрів Крістіан Валізер під час шоу перечепився на манежі і впав поблизу клітки з тиграми. Хижаки напали на чоловіка, покусали його за голову і тулуб, а також встигли відкусити частину руки.

У прес-релізі на сайті цирку опубліковали пояснення, що падіння приборкувача викликало у кішок “спонтанну реакцію пограти”.

На жаль, тонка шкіра людини не так добре переносить подібні атаки, як товста, щільна, захищена хутром шкура інших тигрів“, – відзначали господарі Dinner-Zirkus.

 Фото: malzkornfoto.de

Смерть під копитами

В 2015 році на арені загинула російська циркова вершниця Анастасія Максимова, яка під час виконання трюку зачепилася ногою за стремено і впала під копита коневі.

Тварина кілька разів потягнула 24-річну Анастасію по арені, під час чого вона отримала кілька сильних ударів копитом по голові.

Вершниця загинула в кареті швидкої допомоги.

Голова в пащі

В 2006 році під час виступу в Москві досвідчений дресирувальник Артур Багдасаров не зміг знайти спільну мову з одним з підопічних.

Він намагався підштовхнути тварину до інших хвостатих “артистів”, але замість виконати наказ тварина спочатку підняла на Багдасарова лапу, а потім підім’яла під себе і стиснула голову зубами.

Відігнати тигра вдалося кількома пострілами в повітря, на голову чоловіка наклали близько 100 швів.

Фото: МК в Питере

Смерть на манежі

В 2003 році під час гастролів “Золотого цирку Євразії” в Одесі від лап тигра загинула дресирувальниця Сніжана Даутова. Номер “Тигри і леопарди на свободі” заборонили для показу, але дресирувальниця вирішила все ж таки провести репетицію.

Її підопічний Шерхан, якого жінка виховувала з 7-місячного віку, кинувся на неї і розірвав сонну артерію. Смерть наступила миттєво.

Фото: podrobnosti.ua

Три жертви ведмедя

Грудень 2003 року відзначився трагічними подіями в московському театрі звірів “Уголок дедушки Дурова”.

Під час годування ведмедя Додона тварина вибралася з клітки і накинулася на асистента дресирувальника, а потім і на двох інших працівників, які намагалися втихомирити звіра і врятувати колегу.

В результаті один чоловік загинув, двоє інших отримати тяжкі поранення.

 Фото: belnovosti.by

Удар слона

В 2010 році шоу місцевого цирку “Irem Shrine Circus” в штаті Пенсильванія, США, стало останнім для дресирувальника слонів Ендрю Андертона. Слон, який був головною зіркою вистави, раптово вдарив свого дресирувальника, а потім підкинув в повітря.

Впавши з висоти 6 м на бетонну підлогу чоловік отримав несумісні з життям травми і помер в найближчій лікарні. Зазначається, що слона вивів з рівноваги контакт з електричними проводами, які знаходились на манежі.

Фото: BLSE

Цирковий хорор

Виступ циркових тигрів в мексиканському місті Етчохоа в 2013 році завершився кривавою бійнею – один з них накинувся на дресирувальника Александера Кріспіна та почав шматувати його.

До того, як чоловіка вдалося відбити в хижака, він встиг протягнути його по всій арені та завдати серйозних травм. Кріспін помер в лікарні від сильного больового шоку.

Погром на водопої

Неприємні інциденти з цирковими тваринами трапляються не лише на арені чи території цирку, але й за їх межами.

У 2015 році в Данії дресирувальник слонів повів своїх підопічних на водопій, де вони вийшли з-під контролю і почали громити припарковані біля водойми авто та кидатися на людей.

Причиною такої поведінки стало некоректне поводження дресирувальника, який, підганяючи тварин, надто сильно вдарив одну з них.

Слонів вдалося втихомирити і уникнути людських жертв – постраждало лише майно.

Автор: Дарія Сечкова, активістка UAnimals, для УП.Життя


width: 450px; height: 50px; line-height: 28px; -moz-border-radius: 3px; -webkit-border-radius: 3px; -khtml-border-radius: 3px; border-radius: 3px; text-align: center; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 17px; } .btn-vidannya:hover { background:#FFA07A; color:#fff !important; text-decoration: none !important; } .btn-vidannya-1 { color:#2F4F4F; !important; display: block; text-decoration: none !important; background: #f37465; background: -moz-linear-gradient(#FFFFFF, #A9A9A9); background: -webkit-gradient(linear, 0 0, 0 100%, from(#FFFFFF), to(#A9A9A9)); filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.gradient(startColorstr='#FFFFFF', endColorstr='#A9A9A9');

width: 450px; height: 50px; line-height: 28px; -moz-border-radius: 3px; -webkit-border-radius: 3px; -khtml-border-radius: 3px; border-radius: 3px; text-align: center; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 17px; } .btn-vidannya-1:hover { background:#FFA07A; color:#fff !important; text-decoration: none !important; }

 

Придбати журнал

Придбати електронний журнал

Зміст свіжого номера

Усі видання з охорони праці та пожежної безпеки

Найближчі заходи


Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...
Як розробити інструкцію з ОП для оператора-гальваніка автоматичних та напівавтоматичних ліній
Дія такої інструкції має поширюватися на працівників підприємства, які працюють на посаді «оператор-гальванік автоматичних та напівавтоматичних ліній» (далі — оператор). ...