Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Можно ли во время работы закрывать изнутри выход из штольни?

Наше предприятие занимается производством шампанских вин. Штольня, в которой находится производство, относится к классу Д по пожарной опасности. Также в производстве используются химические вещества. Люди работают посменно. Служба охраны предприятия требует, чтобы в ночное время и в выходные дни штольня закрывалась изнутри на засов. Но тогда в случае возникновения пожара или химической аварии проникнуть внутрь и оказать помощь будет невозможно. Как доказать охране, что закрывать выход из штольни нельзя?
Лариса Ивановна, АР Крым

Згідно з НАПБ А.01.001-2004 «Правила пожежної безпеки в Україні» (пп. 4.3.4, 4.3.11, 3.11), при наявності людей у приміщенні двері евакуаційних виходів можуть замикатися лише на внутрішні запори, які легко відмикаються. Не допускається забивати, заварювати, замикати на навісні замки, болтові з’єднання та інші запори, які важко відчиняються зсередини, зовнішні евакуаційні двері будівель.

Для працівників охорони (сторожів, вахтерів, вартових тощо) адміністрацією повинна бути розроблена інструкція, в якій необхідно визначити їхні обов’язки з контролю додержання на підприємстві протипожежного режиму, огляду території та приміщень, порядок їхніх дій в разі виявлення пожежі, спрацювання засобів пожежної сигналізації та автоматичного пожежогасіння, а також указати, хто з посадових осіб адміністрації має бути викликаний в нічний час у разі пожежі.

Анатолій РОЖКОВ, експерт з пожежної безпеки

Матеріал надано редакцією журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Розсилка новин