Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Чи повинен створювати приватний підприємець службу ОП?

Нужно ли предпринимателю, который работает в сфере торговли химикатами и не использует наемный труд, создавать службу охраны труда и проводить аттестацию рабочих мест по условиям труда? Складское помещение предприниматель арендует.
Александр, Луганская обл.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про охорону праці» та роз’ясненнями Мінпраці та соцполітики України, дія цього закону поширюється на працівників та роботодавців, тобто на трудові відносини. Тому, якщо підприємець не створює робочих місць і не використовує найману працю, він не є роботодавцем, на нього не поширюється дія Закону України «Про охорону праці» і виконувати заходи з охорони праці, зокрема, створювати службу охорони праці та проводити атестацію робочих місць за умовами праці йому не потрібно.

З моменту укладення першого трудового договору з працівником приватний підприємець стає роботодавцем, зобов’язаним виконувати всі заходи з охорони праці.

Слід зауважити, що якщо на складі хімікатів працюють працівники іншого підприємства і вони виконують вантажно-розвантажувальні або інші роботи, то заходи з охорони праці повинен проводити їхній роботодавець.

Юрій Грицай,
начальник відділу охорони праці Фірми «Т. М. М. – ТОВ» (Київ)

Матеріал надано редакцією журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Розсилка новин