Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Розроблено космічний вогнегасник, що вміє втягувати вогонь

Машинобудівний факультет Технічного університету Тоехасі (Японія) розробив вогнегасник із зворотним способом гасіння відкритого вогню (метод вакуумного пожежогасіння (VEM) для використання всередині космічного корабля. Замість розпилення вогнегасних речовин він всмоктує полум'я і горючі матеріали до вакуумної камери, де вони будуть безпечно погашені.

Пожежа — одна з найнебезпечніших надзвичайних ситуацій, які можуть статися на борту пілотованого космічного корабля, підводного човна або в будь-якому іншому закритому середовищі. Боротися з нею дуже складно не тільки через виділення меншої кількості тепла й диму, а також тому, що в замкнутому просторі вогнегасні речовини можуть бути небезпечними. З цієї причини члени екіпажів на борту підводних човнів і Міжнародної космічної станції повинні надягати кисневі маски, перш ніж стати до гасіння вогню.

У невагомості небезпеку може становити навіть вода.

Проблему пожежогасіння в таких умовах вирішує VEM-вогнегасник, створений у співпраці з університетами Хоккайдо і Сіньшен. Він не тільки знижує ризик для життя членів екіпажів, а й позбавляє від необхідності використовувати кисневу маску. Принцип його роботи полягає в тому, що вогнегасник втягує вогонь у вакуумну камеру, де він згасне через нестачу повітря, або за рахунок застосування засобів пожежогасіння без забруднення навколишнього середовища.

Керівник проекту заявив, що тестовий зразок вогнегасника вже створений, і його застосування строго контролюється. Однак жодне космічне агентство поки не зацікавилося розробкою. Проте у VEM-вогнегасника є безліч інших застосувань, наприклад, гасіння пожежі в операційних або чистих приміщеннях, де цей процес може завдати значної шкоди.

Джерело: New AtlasРозсилка новин