Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Продовження строку дії документів дозвільного характеру

Обов’язок роботодавця одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі — дозвіл) визначено частиною 3 статті 21 Закону України «Про охорону праці».

Частина п’ята статті 21 Закону України «Про охорону праці» встановлює строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів устатковання підвищеної небезпеки — п’ять років (з подальшим його продовженням).

Процедуру видачі або відмови у видачі (продовження строку дії) дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 (далі — Порядок № 1107).

При вирішенні питання про продовження строку дії дозволу враховується:

  • чи порушено під час строку дії дозволу роботодавцем його умови, зокрема, чи дотримано вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у пункті 1 додатка 2;
     
  • чи допущено виникнення аварій та/або пов’язаних з виробництвом нещасних випадків під час виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у дозволі;
     
  • чи закінчився строк дії дозволу на дату звернення суб’єкта господарювання за його продовженням. Звертаємо увагу, що законодавством не передбачено продовження строку дії не чинного дозволу, зокрема, у разі звернення роботодавця за його продовження вже після закінчення строку дії дозволу.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови, зокрема не дотримано вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки чи допущено виникнення аварій та/або пов’язаних з виробництвом нещасних випадків під час виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у дозволі, строк дії такого дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Змінами, що внесені постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 № 330 до Порядку № 1107 передбачається, що термін продовження строку дії дозволу становить десять робочих днів з дня отримання документів.

З огляду на зміни у законодавстві повідомляємо, що документи на продовження строку дії дозволу, а саме: заява за формою згідно з додатком 5 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107, та оригінал дозволу приймаються виключно за 10 робочих днів до закінчення терміну дії дозволу, але не пізніше дати його закінчення. Заява потребує заповнення усіх полів.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин