На 20 дорогах України 8 жовтня з’явилися нові радари для вимірювання швидкості


На 20 дорогах України 8 жовтня з’явилися нові радари для вимірювання швидкості

З понеділка, 8 жовтня, патрульна поліція почне використовувати радари вимірювання швидкості TruCam. Про це повідомляє прес-служба патрульної поліції у Facebook.

“У місцях концентрації ДТП та на аварійно-небезпечних ділянках доріг міжнародного значення патрульні поліцейські почнуть використовувати засоби для контролю за дотриманням водіями встановлених швидкісних режимів – пристрої вимірювання швидкості TruCam”, – йдеться у повідомленні.

Американський пристрій TruCam має лазерне наведення, що дозволяє вимірювати швидкість на відстані до 1200 метрів. Він працює до 15 годин без підзарядки. TruCam має карту пам’яті на 16 тисяч відеороликів чи 40 тисяч фото. Робить до 3 фото в секунду.

Перший тиждень поліцейські використовуватимуть TruCam в пілотному режимі лише для профілактики, аби водії звикли до нововведень.

За словами Першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького поліція запускає цю прилади в превентивному режимі — для того, щоб запобігти аваріям.

«Наша задача — це заохотити і спонукати водіїв знизити швидкість, особливо в тих місцях, де є підвищений рівень ДТП».

У поліції наголосили, що пристрої містять спеціальний алгоритм шифрування для запобігання корупції, який унеможливлює втручання в роботу системи та коригування даних.

Поки нові пристрої запроваджують у 13 областях України на окремо визначених дорогах міжнародного значення та в тих місцях, де найчастіше трапляються ДТП. За даними платформи для роботи з відкритими даними Opendatabot, більшість ДТП в Україні стаються через перевищення швидкості.

Пристрої TruCam використовуватимуться лише із розміщенням дорожніх знаків, які повідомляють про фото- відеофіксацію порушень, на ділянках автодоріг міжнародного значення та в містах із підвищеним рівнем аварійності унаслідок перевищення швидкості.

“У місцях фіксації порушень швидкісного режиму перебуватимуть службові транспортні засоби з увімкненими маячками синього кольору”, – заявили у відомстві.

У Києві фіксація швидкості буде працювати лише на проспекті Бажана і проспекті Перемоги.

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами «Громадського радіо» та «Української правди».

Матеріали до теми


Важливі моменти під час встановлення генератора
Генератори забезпечують надійне електроживлення, яке фактично обмежується лише запасом палива для роботи пристрою. Подібну техніку часто використовують у аварійних випадках, ...
Алгоритм дій роботодавця під час сигналу «Повітряна тривога»
Негайно слід сповістити співробітників і відвідувачів (у т. ч. у формах, доступних для осіб з порушеннями зору та слуху), повідомити ...
Куди рухається сонячна енергетика в Україні та світі. Які можливості в цій сфері існують для бізнесу
Хоча сонячні панелі вже є важливим джерелом відновлюваної енергії, вони все ще мають потенціал для поліпшення. Які виклики й перешкоди ...