Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Коли нещасний випадок визнається пов’язаним із виробництвом

Верховний Суд у постанові від 09.01.2020 по справі № 635/3143/17 роз’яснив, коли нещасний випадок визнається пов’язаним із виробництвом.

Суть справи: позивач вказав, що під час виконання своїх трудових обов’язків охоронника, комбайнер вдарив його обличчя, від цього удару він упав, вдарився та отримав гостру закриту черепно-мозкову травму, що привело до погіршення стану його здоров’я та інвалідності.

Позивач просив визнати факт нещасного випадку на виробництві.

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позову.

Однак колегія суддів Цивільного суду ВС із таким висновком не погодилась і задовольнила позовні вимоги.

Відповідно до п. 16 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, нещасні випадки, пов’язані із завданням тілесних ушкоджень іншою особою, або вбивство працівника під час виконання чи у зв’язку з виконанням ним трудових (посадових) обов’язків чи дій в інтересах підприємства незалежно від порушення кримінальної справи розслідуються відповідно до цього Порядку. Такі випадки визнаються пов’язаними з виробництвом (крім випадків, що сталися з особистих мотивів).

Верховний Суд зазначив, що виникнення конфлікту на ґрунті претензій щодо неналежного виконання трудових обов’язків охоронником підприємства свідчить про відсутність підстав для застосування винятку, передбаченого п. 16 Порядку.

Колегія суддів вказала, що позивач, перебуваючи на робочому місці на території підприємства, за безпечність умов праці якого відповідає роботодавець, внаслідок небезпечного виробничого фактора, а саме агресивних дій іншого працівника, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, отримав тілесні ушкодження, тому нещасний випадок є таким, що пов’язаний з виробництвом.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОНРозсилка новин