Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Призначення особи, відповідальної за охорону праці

ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ НОВИН

Ви ще не отримуєте професійні новини від нашого порталу
для спеціалістів з охорони праці і пожежної безпеки?

Ми надсилаємо нашим відвідувачам корисні та цікаві статті
й актуальні новини. Абсолютно безкоштовно та без спаму.

Долучайтеся до кола найкращих професіоналів!

Чисельність персоналу підприємства менше 50 осіб. Досі функцію відповідального за охорону праці виконував начальник служби охорони підприємства. Його посаду скоротили. Залишилася посада «старший охоронець». Чи можна його призначити особою, відповідальною за охорону праці?

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, для чого забезпечує функціонування системи управління охороною, зокрема створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов’язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання. Тобто, роботодавець є відповідальним за стан охорони праці у цілому по підприємству та визначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці.

На підприємстві з кількістю працівників менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку (ст. 15 Закону України «Про охорону праці»; п. 1.4 Типового положення про службу охорони праці; НПАОП 0.00-4.35-04).

Якщо начальник служби охорони та старший охоронець мають «відповідну підготовку» та їх кваліфікаційні вимоги відповідають відповідним вимогам розділу 1 «Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців» Випуск 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 р. № 336 (наприклад, мають повну вищу освіту відповідного напряму підготовки), то не має й заперечень стосовно виконання ними функцій служби охорони праці в порядку сумісництва.

Микола Федоренко, головний державний інспектор Головного управління Держпраці України в Київській області

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Придбати журнал із додатком
Придбати електронний журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Придбати вигідний комплект видань

Усі видання з охорони праці