Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

А чи готові ми долати пожежі у висотних будівлях?

ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ НОВИН

Ви ще не отримуєте професійні новини від нашого порталу
для спеціалістів з охорони праці і пожежної безпеки?

Ми надсилаємо нашим відвідувачам корисні та цікаві статті
й актуальні новини. Абсолютно безкоштовно та без спаму.

Долучайтеся до кола найкращих професіоналів!

Актуальність проблеми пожежної безпеки багатоповерхових будівель для України важко переоцінити. Як у столиці, так і в деяких обласних центрах вже зведено житлові та офісні будівлі, висота яких 25 і більше поверхів.

У статті розглянуто:
— які небезпеки несуть ці будівлі;
— що насамперед слід перевірити в них;
— які недоліки необхідно усунути.

Нещодавно світ спостерігав за пожежею, яка виникла 14 червня 2017 р. у висотному житловому будинку Grenfell Tower у Лондоні.

На момент підготовки статті британська поліція повідомила результати попередніх експертиз, за висновками яких пожежа почалася в одній із квартир четвертого поверху та швидко поширилася по стінах будинку, чому сприяли низькоякісні ізоляційні матеріали. Внаслідок пожежі загинуло щонайменше 79 мешканців, близько 60 було госпіталізовано.

У будь-якому разі британська влада зреагувала миттєво: провівши пожежну перевірку, встановили, що використані під час торішнього капітального ремонту будинку  матеріали провалили всі тести на пожежну безпеку. Ба більше — проведені перевірки  виявили, що в країні є принаймні 600 багатоповерхових будинків з подібним небезпечним облицюванням, на 60 з яких у 25 районах Англії облицювальні плити виявилися горючими; тисячі мешканців будівель, у яких пожежні не можуть гарантувати безпеку, було тимчасово відселено.

Що стосується України, то першою спадає на думку відома на всю країну будівля, що складається із трьох 25–27-поверхових житлових будинків на вул. Гетьмана в Києві, в якій від моменту здачі в експлуатацію від грудня 2009 року вже кілька разів виникали пожежі фасадної системи.

Які саме загрози несуть сучасні багатоповерхівки для людей, що в них працюють, на що слід насамперед звертати увагу та яких заходів слід ужити для запобігання трагедіям, читайте у журналі «Охорона праці і пожежна безпека» № 9, 2017.

Олександр Борис, заступник начальника УкрНДІЦЗ

Руслан Климась, начальник відділу УкрНДІЦЗ

Олександр Куртов, молодший науковий співробітник УкрНДІЦЗ

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Охорона праці і пожежна безпека»
Придбати видання