Звільнення працівника за власним бажанням під час відпустки у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю


Звільнення працівника за власним бажанням під час відпустки у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю

Законодавство про працю чітко виокремлює звільнення з ініціативи роботодавця та звільнення з ініціативи працівника. За мирних часів, відповідно до частини третьої статті 40 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) не допускалось звільнення працівника з ініціативи роботодавця в період його тимчасової непрацездатності.

У період дії воєнного стану згідно зі статтею 5 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність.

Документи спеціаліста з пожежної безпеки — зручне електронне видання
Замовити: 0 (800) 219-977

Водночас звільнення в період тимчасової непрацездатності з інших підстав, які не мають відношення до ініціативи роботодавця, зокрема за власним бажанням ані за мирних часів, ані в період дії воєнного стану, законодавством про працю не заборонено.

Згідно з вимогами статті 38 КЗпП, яка регламентує порядок розірвання трудового договору з ініціативи працівника, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. При цьому, у цій нормі чинного законодавства відсутня заборона на звільнення працівника у період його тимчасової непрацездатності.

Посібник «Проведення навчання та інструктажів з охорони праці. Актуально під час воєнного стану»
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Отже, звільнення працівника за його бажанням під час тимчасової непрацездатності законодавством про працю не заборонено й відповідно, роботодавець має право звільнити працівника за власним бажанням під час лікарняного. Якщо дата звільнення працівника припала на час перебування його на лікарняному, і працівник при цьому не відкликав свою заяву про звільнення, роботодавець звільняє працівника тією датою, яку працівник вказав у заяві про звільнення або ж після спливу двотижневого строку попередження.

Дії та правила поведінки під час пожежі — спецвипуск від журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Джерело: Південне міжрегіональне управління Держпраці

Акція “Обери пару”

Матеріали до теми


Щодо безпеки та здоров’я працівників сільського господарства в умовах воєнних (бойових) дій
З метою створення безпечних і безаварійних умов праці у суб’єктів господарювання сільського господарства та мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків на ...
Організація медоглядів працівників сільськогосподарських підприємств під час використання засобів захисту рослин
Безпека застосування пестицидів у сільському господарстві В умовах сьогодення технології вирощування сільськогосподарських культур неможливі без застосування пестицидів для захисту рослин ...
Повідомлення про нещасний випадок або гостре профзахворювання на виробництві
ЗАПИТАННЯ У який термін роботодавець зобов’язаний повідомити про нещасний випадок або гостре профзахворювання на виробництві? Який строк давності проведення розслідування ...