Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Значення терміну «нещасний випадок»

Відповідно до пункту 3 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337, який діє з 1 липня 2019 року, термін «нещасний випадок» вживається в такому значенні:

  • нещасний випадок — обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків або в дорозі (на транспортному засобі підприємства чи за дорученням роботодавця), внаслідок яких заподіяно шкоду здоров’ю, зокрема від одержання поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, гострого професійного захворювання (отруєння) та інших отруєнь, одержання сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень внаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетрусу, зсуву, повені, урагану тощо), контакту з представниками тваринного та рослинного світу, які призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день, зникнення тощо;
     
  • груповий нещасний випадок — нещасний випадок, що стався одночасно з двома та більше працівниками незалежно від ступеня тяжкості отриманих ними травм;
     
  • прихований нещасний випадок на виробництві — нещасний випадок, про який роботодавець, потерпілий або працівник, який його виявив, не повідомив у встановлений цим Порядком строк відповідним органам та установам, та/або нещасний випадок, розслідування якого не проведено комісією підприємства (установи, організації).

Детально про тему розслідувань нещасних випадків ви можете дізнатися на Форумі «Безпека праці — 2020», що відбудеться 2 квітня 2020 р. в Міжнародному Виставковому Центрі. Спікером форуму стане постійний експерт журналу, автор спецвипуску «Нещасні випадки. Розслідуємо за новим порядком» Володимир Дрозд, який керує відділом охорони праці в 4-тисячному колективі підприємства, у структурних підрозділах якого виконується 67 видів робіт підвищеної небезпеки.
Ви отримаєте не тільки коментарі з урахуванням досвіду проведених розслідувань, але й зразки готових документів, які, маємо надію, допоможуть як тим, хто лише розпочинає свій шлях у вирішенні питань охорони праці, так і досвідченим фахівцям. Ви зможете не лише почути нову інформацію, а й задати запитання автору особисто, поспілкуватися, розглянути тему на конкретних випадках та отримати підказки і поради.

Спілкування у колі професіоналів — неоціненний досвід та допомога в роботі.

І пам’ятайте! Попереджати — значить захищати!
Бережіть життя та здоров’я своїх працівників. Будьте лідером безпеки.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин