Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Завершено розслідування загибелі електрослюсаря на виробництві у Бердичеві

Комісія, утворена Управлінням Держпраці у Житомирській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався з електрослюсарем Бердичівської групи служби підстанцій АТ «Житомиробленерго».

Під час проведення спеціального розслідування комісія встановила, що 1 березня 2019 року працівники Бердичівської дільниці служби підстанцій АТ «Житомиробленерго» виконували ремонтні роботи вимикача В-35 кВ на підстанції за нарядом-допуском. Потерпілого призначили керівником даних ремонтних робіт.

З метою визначення виду та кількості слюсарного інструменту, необхідного для виконання передбаченої нарядом-допуском роботи, керівник робіт самостійно вирішив піти до підготовленого робочого місця. Однак, рухаючись по території підстанції, він перейшов за огородження робочого місця та підійшов до іншого вимикача, який знаходився поряд, не входив у зону виконання робіт та перебував під напругою. Потерпілий піднявся на конструкцію вимикача, наблизився до обладнання під напругою на недопустиму відстань та отримав ураження електричним струмом.

На звук сирени, яка відразу спрацювала і сигналізувала про однофазне коротке замикання мережі, вийшов черговий електромонтер і побачив потерпілого на землі біля вимикача. Лікарі швидкої медичної допомоги, які прибули на місце події через короткий проміжок часу, надавали потерпілому невідкладну медичну допомогу та проводили необхідні реанімаційні заходи, проте від отриманих травм він помер на місці події.

Серед причин, які призвели до настання нещасного випадку: порушення потерпілим вимог безпеки під час експлуатації обладнання та невиконання вимог інструкцій з охорони праці. Даний нещасний випадок вважається пов’язаним з виробництвом і береться на облік АТ «Житомиробленерго». Відповідальною особою за настання даного нещасного випадку комісія вбачає потерпілого.

Для попередження подібних нещасних випадків у майбутньому комісією запропоновано проведення заходів щодо усунення причин його виникнення у зазначені строки.

Джерело: прес-центр Управління Держпраці у Житомирській областіРозсилка новин