З початку року піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили понад 40 тис. 500 вибухонебезпечних предметів


З початку року піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили понад 40 тис. 500 вибухонебезпечних предметів

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Досить часто застарілі боєприпаси знаходять і громадяни під час проведення земляних робіт на присадибних ділянках та полях, прогулянок у лісах та парках, відпочинку на річках та ставках, а також у будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів. Лише впродовж минулої доби на території України було виявлено 207 боєприпасів, у тому числі 2 авіаційні бомби. Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС здійснили 5 тис. 578 виїздів, в ході яких вилучили та знешкодили 40 тис. 563 вибухонебезпечних предмети, у тому числі 324 авіаційних бомби.

Так, 3 серпня піротехніки Житомирщини знищили 16 боєприпасів часів минулих війн, що були виявлені громадянами напередодні. Зокрема, 13 вибухонебезпечних предметів знайшов місцевий мешканець під час риболовлі в р. Норинь. Ще на три небезпечні знахідки натрапили місцеві жителі під час збирання грибів у лісосмузі поблизу с. Клочеве Коростенського району.

8 серпня групою піротехнічних робіт Управління ДСНС України у Закарпатській області були проведені роботи щодо знешкодження 25 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни, що були знайдені місцевим жителем у лісовому масиві села Ганьковиця Свалявського району.

Крім того, щодня піротехнічні групи ДСНС України проводять роботи з обстеження території Донецької та Луганської областей на предмет виявлення вибухонебезпечних предметів минулих війн та сучасних боєприпасів. Зокрема, впродовж минулої доби піротехніки Луганщини обстежили понад 3 га території та виявили 133 боєприпаси.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.

Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Джерело: Прес-служба ДСНС України