Які санітарно-гігієнічні вимоги до виконання робіт з обладнанням, що вібрує на відкритому повітрі у холодний період року?


Які санітарно-гігієнічні вимоги до виконання робіт з обладнанням, що вібрує на відкритому повітрі у холодний період року?

Роботи з обладнанням, що вібрує, слід проводити у зачинених опалювальних приміщеннях, при оптимальних параметрах температури повітря, відносної вологості, швидкості руху повітря з урахуванням важкості роботи та періоду року.

Для роботи з обладнанням, що вібрує, на відкритому повітрі у холодний період року для періодичного зігрівання працюючих, повинні передбачатися спеціальні приміщення з опаленням, та оптимальними параметрами температури, відносної вологості, швидкості руху повітря.

Площа приміщень для зігрівання визначається з розрахунку 0,1 кв. м. на одного працюючого у найбільш численну зміну, але вона повинна бути не менш ніж 12 кв. м. Приміщення повинно знаходитися не далі ніж 150 метрів від місця виконання робіт.

До роботи операторами машин допускаються особи не молодші 18 років, які пройшли попередній медичний огляд, мають відповідну кваліфікацію, ознайомлені з характером впливу вібрації на організм.

Оператори машин, які зазнають у процесі трудової діяльності впливу вібрації, підлягають періодичним медичним оглядам відповідно до Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ України від 21.07.2007 р. № 246.

Звертаємо увагу, що до експлуатації повинно допускатися тільки справне обладнання, що відповідає вимогам ДСН 3.3.6.039-9 «Державні санітарні норми виробничої та локальної вібрації». Використання обладнання, що вібрує, не за призначенням та в режимах, що відрізняються від паспортних, не дозволяється. Проведення надурочних робіт з обладнанням, яке вібрує, забороняється.

Джерело: Управління Держпраці

Матеріали до теми


Щодо безпеки праці під час зберігання та застосування мінеральних добрив
Мінеральні добрива є важливою складовою сучасного сільського господарства, але їх неправильне зберігання та використання може становити серйозну небезпеку для здоров’я ...
Домашні працівники: обов’язок роботодавця щодо створення безпечних і здорових умов праці
Обов’язок щодо створення безпечних та здорових умов праці домашніх працівників покладається як на роботодавця, так і на працівника. Домашній працівник ...
Спекотна погода і безпека праці: як організувати захист працівників від перегріву
З настанням літньої спеки питання мікроклімату на робочих місцях набуває особливої актуальності. Висока температура повітря негативно впливає на організм людини: ...