Незабаром розпочнеться сезон дитячого відпочинку.
До відома керівників закладів оздоровлення та відпочинку публікуємо необхідний перелік документів, які мають бути у наявності для початку роботи таких закладів:
- Протокол замірів опорів ізоляції електромережі табору.
- Наказ про організацію навчання з охорони праці та безпеки життєдіяльності персоналу табору, перевірку знань персоналу табору комісією з охорони праці та проведення вступного інструктажу для працівників табору.
- Перелік питань вступного інструктажу для працівників табору (затверджений директором табору за 10 днів до відкриття табору).
- Навчальний план з охорони праці та безпеки життєдіяльності для працівників табору (розроблений заступником директора, затверджений директором табору за 10 днів до відкриття табору).
- Протокол результатів навчання і перевірки знань з питань охорони праці (підписують усі члени комісії).
- Журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці для працівників табору (інструктаж проводить керівником табору (прошитий і завірений печаткою)
- Інструкція з електробезпеки (затверджена керівником табору, та підписами про ознайомлення усіх працівників табору).
Перелік документів з охорони праці, які необхідні ще до відкриття табору:
- Керівник табору видає Наказ про створення комісії з охорони праці (або вона її вже створено у школі). До складу коміс куди входять: заступник керівника табору, медик, голова профспілки, завідуючий господарчою частиною (за 15 днів до відкриття табору).
- Керівник табору видає Наказ про організацію навчання з охорони праці та безпеки життєдіяльності персоналу табору, перевірку знань персоналу табору комісією з охорони праці та проведення вступного інструктажу для працівників табору (згідно з типовим положенням п.1.6. про інструктаж) (за 15 днів до відкриття табору).
- Заступник керівника табору розробляє перелік питань вступного інструктажу для працівників табору та Навчальний план з охорони праці й безпеки життєдіяльності для працівників табору (за 15 днів до відкриття табору).
- Керівник табору затверджує перелік питань вступного інструктажу та Навчальний план з охорони праці й безпеки життєдіяльності для працівників табору (за 10 днів до відкриття табору).
- Комісія з охорони праці проводить навчання з охорони праці (4 дні) та перевірку знань працівників табору (на 4-й або 5 -й день приймають залік) і оформлює протокол результатів навчання і перевірки знань з питань охорони праці (підписують усі члени комісії).
- Керівник табору або відповідальна по табору особа (фахівець) проводить вступний інструктаж з охорони праці, який реєструється у Журналі вступного інструктажу для працівників табору (Журнал прошитий і завірений печаткою директора) (за 5-6 днів до відкриття табору).
- Керівник табору затверджує і реєструє у Журналі посадові інструкції та інструктажі для працівників табору (за 3-4 дні до відкриття табору).
- Керівник табору проводить інструктажі (за 2-3 дні до відкриття табору):
– первинний з усіма працівниками табору згідно інструкцій;
– повторний (якщо необхідно);
- Керівник табору обговорює з працівниками табору Правила внутрішнього трудового розпорядку (за 2-3 дні до відкриття табору).
Документи з питань профілактики травматизму та охорони здоров’я:
- Акт обстеження комісією території табору;
- Акт експлуатації спортивних споруд.
- Акт обстеження акваторії водойми.
- Наказ про проведення навчання з охорони праці та безпеки життєдіяльності, програму та перевірку знань комісією з охорони праці працівників табору.(виданий керівником табору ще до відкриття табору)
- Перелік питань вступного інструктажу для працівників табору(видана і затверджений Керівник табору ще до відкриття табору згідно Типового положення п. 1.6. про інструктаж)
- Навчальний план з охорони праці та безпеки життєдіяльності для працівників табору (розроблений заступником керівника, затверджений керівником табору ще до відкриття табору)
- Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці.
- Журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці для працівників табору (журнал прошитий і завірений печаткою)
- Книга обліку інструкцій з охорони праці та безпеки життєдіяльності для працівників та вихованців табору (затверджені директором табору):
– інструкції для всіх працівників табору (, дата, підпис працівника про ознайомлення),
– інструкція про дії вихователів на випадок пожежі;
– план евакуації на випадок пожежі у таборі;
– інструкції про поточні заходи (екскурсії, подорожі, походи).
- Журнали реєстрації інструкцій та інструктажів з охорони праці та безпеки для працівників табору (прошитий і завірений печаткою керівника табору )
- Журнал обліку видачі інструкцій та інструктажів з охорони праці та техніки безпеки для працівників табору (прошитий і завірений печаткою керівника табору);
- Журнал реєстрації вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності для дітей, які перебувають у дитячому оздоровчому закладі ( інструктаж проводить керівник табору або уповноважена ним особа (з переліком питань, прошитий і завірений печаткою керівника табору))
- Журнал реєстрації щоденних (цільових) інструктажів з питань охорони праці для дітей, які перебувають у дитячому оздоровчому закладі (по загонах, проводить черговий вихователь (прошитий і завірений печаткою)
- Тематика занять з дітьми, які перебувають у дитячому оздоровчому закладі з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.
- Куточок основ безпеки життєдіяльності та правил дорожнього руху;
- Плани евакуації на випадок пожежі.
Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами Управління Держпраці у Львівській області.