Як роботодавець може зменшити ризик інфікуватись COVID-19 для працівників


Як роботодавець може зменшити ризик інфікуватись COVID-19 для працівників

В умовах стрімкого поширення коронавірусної хвороби турбота про здоров’я та життя співробітників — є новим проявом соціальної відповідальності бізнесу.

Так, роботодавець може забезпечити умови, за яких ризик підхопити COVID-19 на робочому місці буде зведений до мінімуму. Про це пише на своїй сторінці у Фейсбук Ігор Кузін, головний санлікар.

Що може зробити роботодавець, щоб зменшити для працівників ризик інфікуватись COVID-19 на робочому місці:

  1. Перевести співробітників, за можливості, на дистанційний формат роботи або гнучкий робочий час. Вирішіть, чи існує потреба в обов’язковій присутності працівника на робочому місці, чи він може виконувати ту ж роботу, але з дому.
  2. Організувати безпечне робоче місце: забезпечити фізичну дистанцію між працівниками, використання засобів індивідуального захисту, провітрювання та дезінфекцію приміщень. Відповідні рекомендації, зокрема, надають Центри з контролю та профілактики захворювань США.
  3. Записати організований колектив як мінімум з 50 осіб на вакцинацію від коронавірусної хвороби. Для цього потрібно залишити заявку за номером 0 800 60 20 19 для виїзду мобільної бригади. Більше про умови щеплення колективів можна прочитати тут.
  4. Забезпечити можливість перебування співробітників на самоізоляції, якщо вони мали контакт із хворим на COVID-19. Також можна розробити окремі правила, як діяти у випадку, коли хтось із працівників пішов на вимушену самоізоляцію чи захворів.
  5. Розширити використання електронного документообігу, що дозволить зменшити кількість контактів між працівниками.

Окрім того, роботодавець може:

  1. Поширювати серед працівників достовірні та актуальні джерела інформації про COVID-19 та вакцинацію від коронавірусної хвороби. Це можуть бути офіційний портал про вакцинацію в Україні та сайт МОЗ.
  2. Організувати надання психологічної допомоги/підтримки для працівників. Страх захворіти, інфікувати близьких або ж наслідки перенесення коронавірусної хвороби — все це може впливати на стан співробітників та якість роботи.

Водночас, єдиним шляхом здолати пандемію COVID-19 та уникнути складного перебігу хвороби є та залишається вакцинація.

Для того, щоб отримати щеплення необхідно обрати найближчий пункт щеплення, зручний час та вакцину. Перелік пунктів вакцинації можна знайти за наступним посиланням.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...
Як розробити інструкцію з ОП для оператора-гальваніка автоматичних та напівавтоматичних ліній
Дія такої інструкції має поширюватися на працівників підприємства, які працюють на посаді «оператор-гальванік автоматичних та напівавтоматичних ліній» (далі — оператор). ...