Вимоги щодо безпечної експлуатації автономних джерел живлення


Вимоги щодо безпечної експлуатації автономних джерел живлення

Споживачі, які мають автономні електростанції, для їх обслуговування повинні мати спеціально підготовлений персонал з відповідною групою з електробезпеки.

Споживач, до вводу в роботу автономної електростанції, повинен мати погоджену з електропередавальною організацією Інструкцію про порядок включення в роботу автономної електростанції, а також Положення про взаємовідносини з електропередавальною організацією, з обов’язковим розділом — оперативне керування роботою автономної електростанції.

Автономні електростанції допускаються до експлуатації тільки у разі, якщо їх конструктивне виконання та клас ізоляції апаратів, приладів й іншого обладнання, а також проводів та кабелів відповідають параметрам мережі або електроустановок споживачів, умовам навколишнього середовища та вимогам Правил улаштування електроустановок.

Крім того, автономна електростанція повинна мати:

  • схему підключення електростанції в електричну мережу споживача, обладнану електромеханічним пристроєм для блокування або двостороннім перекидним рубильником, з метою уникнення подачі зустрічної напруги від електростанції в електричну мережу електропередавальної організації;
  • можливість постійного контролю на розподільчому щиті електроустановки, наявності напруги з боку мережі електропередавальної організації, шляхом установлення відповідного засобу вимірювальної техніки та контрольної електричної лампи.

Споживачі зобов’язані підтримувати свої автономні електростанції в робочому стані, проводити їх технічне обслуговування, а також проводити випробування їх працездатності відповідно до експлуатаційної документації.

Керівники та працівники підприємств, установ, організацій та їх структурних підрозділів, які порушують вимоги щодо введення в роботу та порядок використання автономних електростанцій несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.

Виконання вимог нормативно-технічних документів є запорукою безпечної та безаварійної експлуатації автономних джерел енергозабезпечення, і дає можливість мінімізувати ризик виникнення загрози життю та здоров’ю людей.

Джерело: Управління Держпраці

Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...
Як розробити інструкцію з ОП для оператора-гальваніка автоматичних та напівавтоматичних ліній
Дія такої інструкції має поширюватися на працівників підприємства, які працюють на посаді «оператор-гальванік автоматичних та напівавтоматичних ліній» (далі — оператор). ...