...

Вимоги охорони праці під час застосування пневматичного інструменту


Пневматичні інструменти мають доволі складну будову й свою специфіку використання, тому вкрай важливо дотримуватися правил безпечної експлуатації, ігнорування яких може призвести до непередбачених наслідків.

 

Підготовка до роботи

Важливо звертати увагу на підготовку до роботи. Перш ніж використовувати пневмоінструмент, треба перевірити надійність фіксації на шлангу всіх муфт і штуцерів. Якщо цього не зробити, то в процесі роботи з’єднання може злетіти, а шланг високого тиску – завдати працівникові серйозних ушкоджень і травм.

У разі потреби заміни торцевої головки або якого-небудь аксесуара обов’язково слід вимкнути подачу повітря й від’єднати повітряний шланг від інструменту.

Читайте також: У яких випадках обов’язки виробників покладаються на імпортерів та розповсюджувачів засобів індивідуального захисту?

Про спецодяг і перерви в роботі

Щоб запобігти травмуванню, потрібно використовувати спецодяг, застосовувати захисні окуляри та інші засоби індивідуального захисту.

Оскільки тривала робота з пневматичним обладнанням призводить до втоми, для уникнення небезпеки необхідно влаштовувати періодичні перерви в роботі.

Якщо під час роботи з пневмоінструментом у працівника з’явилося відчуття дискомфорту, поколювання або болю, слід негайно припинити роботу.

Читайте також: Особливості державного ринкового нагляду щодо ЗІЗ

Джерело: Управління Держпраці

Засоби індивідуального захисту

Матеріали до теми


Охорона праці під час робіт із застосуванням драбин
Посадовці відділу з питань безпеки праці центрального регіону управління інспекційної діяльності у Запорізькій області провели технічну консультацію на робочих місцях ...
Про охорону праці працівників енергетичної галузі
Фахівцями Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з працівниками підприємства транспортної інфраструктури. Під час ...
Як уникнути небезпек під час експлуатації обладнання АЗС
Насамперед слід дотримуватися вимог нормативних актів під час технічного обслуговування та ремонту обладнання, машин та механізмів і устаткування підвищеної небезпеки ...