Вимоги безпеки до деяких деревообробних верстатів


Вимоги безпеки до деяких деревообробних верстатів

Будь-який деревообробний верстат – це обладнання підвищеної небезпеки. Проведений аналіз нещасних випадків під час роботи свідчить, що найбільш травматичними є верстати з ручним подаванням матеріалів до різального інструменту. При цьому більшість нещасних випадків пов’язані з обробкою коротких і дрібних матеріалів або матеріалів, що мають неоднорідності, наприклад, сучки.

Читайте також: Вимоги безпеки у деревообробній промисловості

Отже, працюючи на деревообробному обладнанні, необхідно дотримуватись особливої обережності. Варто звертати увагу на те, що кожен верстат, крім інвентарного номера, повинен мати:

  • список працівників, які мають право виконувати роботу на ньому;
  • табличку з зазначенням особи, відповідальної за його технічний стан і безпечну експлуатацію;
  • інструкцію з охорони праці.

 

Про робоче місце верстатника

Робоче місце верстатника, а саме освітлення, вентиляція тощо мають відповідати нормам електробезпеки, санітарно-гігієнічним і пожежним нормативам.

У разі обробки матеріалів вагою понад 20 кг верстат має забезпечуватися вантажопідіймальним пристроєм. На робочому місці верстатника повинен бути дерев’яний настил. На верстатах із обертовим різальним інструментом не допускається робота в захисних рукавицях. Рукава спецодягу мають бути застібнутими.

Спецвипуск № 2, 2023 «Докладно про навчання з охорони праці + практичний кейс, як зробити навчання ефективним і зменшити витрати підприємства»
067-317-5886

Джерело: Управління Держпраці


Письмова консультація з охорони праці і пожежної безпеки

  • Потребуєте письмової відповіді на запитання?
  • Складно точно передати відповідь колегам і керівництву усно?
  • Бажаєте додати своїй точці зору експертності?

Замовляйте розгорнуту письмову консультацію

(067) 317-58-86

E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Як розробити інструкцію з ОП для оператора-гальваніка автоматичних та напівавтоматичних ліній
Дія такої інструкції має поширюватися на працівників підприємства, які працюють на посаді «оператор-гальванік автоматичних та напівавтоматичних ліній» (далі — оператор). ...
Зразок складання Правил внутрішнього трудового розпорядку
У попередній публікації «Правила внутрішнього трудового розпорядку: вимоги та порядок прийняття» ми детально розглянули вимоги щодо складання ПВТР, навели перелік положень, які ...