Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Відповідальність за травмування працівника: судова практика

Лозівський міський районний суд Харківської області виніс рішення у справі про травмування робітника на ТОВ «Лозівський ковальсько-механічний завод» (далі — ТОВ «ЛКМЗ»).

В травні 2018 року на ТОВ «ЛКМЗ», в механоскладальному виробництві на дільниці термопресових та захисних покриттів, стався нещасний випадок.

Після спеціального розслідування, на підставі зібраних матеріалів, керуючись «Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232, комісія дійшла висновку: нещасний випадок вважати пов’язаним з виробництвом і скласти акт за формою Н-1 на потерпілого.

Так, в порушенні норм Інструкції з охорони праці для штампувальника при роботі на пресах холодної штамповки, Правил охорони праці під час ковальсько-пресових робіт, вимог Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці учня коваля-штампувальника, котрий проходив на ТОВ «ЛКМЗ» професійне навчання на виробництві, було допущено до роботи без проходження навчання, інструктажу та перевірки знань з питань охорони праці.

Внаслідок роботи з порушенням нормативно-правових актів з питань охорони праці, працівник отримав тяжкі тілесні ушкодження.

Управління Держпраці наголошує, що в безпосередній обов’язок майстра дільниці, під наглядом якого учень коваля-штампувальника проходив професійне навчання на виробництві, є вимоги щодо проводження інструктажів і навчання підлеглих йому працівників безпечним прийомам і методам праці, стежити за дотриманням ними правил та інструкцій з охорони праці, технологічних процесів, застосуванням засобів індивідуального захисту та запобіжних пристроїв.

Під час судового засідання, допитаний майстер дільниці вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення-злочину визнав повністю.

Таким чином, судом було встановлено, що дії майстра дільниці не відповідають вимогам Закону України «Про охорону праці», нормативно-правовим актам з питань охорони праці та мають причинний зв’язок з настанням нещасного випадку з учнем коваля-штампувальника.

За порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою суд призначив міру покарання у вигляді 2-х років позбавлення волі майстру дільниці ТОВ «ЛКМЗ». Однак покарання було замінено на однорічний випробувальний термін.

Конституцією України передбачено, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин