Відбудова України без травм і профзахворювань


Відбудова України без травм і профзахворювань

Про безпеку виконання робіт з демонтажу будівель і споруд та їх частин, пошкоджених або зруйнованих унаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.

План заходів Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці щодо реалізації положень Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму на 2023 рік містить відповідні заходи, зокрема проведення технічних консультацій на робочих місцях і семінарів.

З огляду на це міжрегіональне управління проводить інформаційні кампанії з безпеки та здоров’я на роботі, зокрема, у суб’єктів господарювання будівельної галузі. Зважаючи на те що на територіях Полтавської, Харківської та Сумської областей багато цивільних та виробничих будівель і споруд зазнали пошкоджень унаслідок воєнних дій, під час спілкування з працівниками будівельних підприємств та організацій розглядаються питання безпечного виконання робіт з демонтажу будівель і споруд, пошкоджених або зруйнованих унаслідок воєнних дій.

Будівництво. Оцінка професійних ризиків на робочому місці. Прості, але ефективні заходи — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Нормативне регулювання робіт із демонтажу та знесення будівель і споруд

Роботи з демонтажу та знесення будівель і споруд у мирний час регламентують Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках (НПАОП 45.2-7.03-17) (далі – Мінімальні вимоги), які встановлюють загальні вимоги до організації охорони праці та робочих місць на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках під час виконання будівельних робіт. Роботи з демонтажу та знесення внесено до переліку видів будівельних робіт, на які поширюються Мінімальні вимоги, оскільки для проведення таких робіт організуються тимчасові або мобільні будівельні майданчики.

Серед основних вимог названого вище документа визначено дотримання нормативно-правових актів з охорони праці, державних санітарних норм з урахуванням особливостей діяльності, правил безпечного виконання робіт, експлуатації будівельних машин, електробезпеки, для чого передбачено розроблення Плану з охорони праці будівельного майданчика (далі – План) .

Цей План є письмовим документом з комплексом заходів щодо організації будівельного майданчика та організації робочих місць. Його складають замовник або керівник будівництва одночасно з проєктною документацією для запобігання виникненню професійних ризиків під час виконання робіт на будівельному майданчику.

Якщо змінюються умови будівництва, План повинен бути скорегований. Проєктно-технологічна документація не може замінювати цей документ.

План з охорони праці будівельного майданчика Координатори з питань ОП — скільки та як призначити — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Крім основних вимог з охорони праці та промислової безпеки, План обов’язково має містити таку інформацію:

✔ перелік професійних ризиків, які можуть виникнути;

✔ конкретні заходи, спрямовані на усунення або зменшення професійних ризиків; дії в разі виникнення нещасного випадку, пожежі, аварії;

✔ порядок надання домедичної допомоги в разі нещасних випадків на виробництві, організації евакуації людей; процес узгодження передбачених у плані заходів з охорони праці та обмін відповідною інформацією між замовником, керівником будівництва, підрядниками й фізичними особами;

✔ рекомендації з охорони праці для підрядників.

Як замовнику убезпечити себе від ризику, якщо на підприємстві будівельні роботи виконує підрядник — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Джерело: Управління Держпраці


Розроблення документів з охорони праці

Накази • розпорядження • положення • інструкції, програми
та інші документи.

Індивідуальний підхід
Стислі строки виконання
Доступна ціна

(067) 317-58-86 
E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...
Як розробити інструкцію з ОП для оператора-гальваніка автоматичних та напівавтоматичних ліній
Дія такої інструкції має поширюватися на працівників підприємства, які працюють на посаді «оператор-гальванік автоматичних та напівавтоматичних ліній» (далі — оператор). ...