Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

У Чорнобилі почали тестувати прилади, що вишукують пожежі

Після масштабних пожеж у Зоні відчуження тут почали випробувати систему, яка здатна сповіщати про надзвичайні події на ранніх стадіях. Про це повідомив заступник голови МВС Антон Геращенко.

«Після пожеж, на гасіння яких було витрачено понад 100 млн грн, до мене звернувся представник компанії, яка встановлює тепловізори. Нещодавно в Чорнобилі на висоті 100 метрів був установлений перший тепловізор. Це комплекс, який допомагає зафіксувати факт будь-якого маленького загоряння на відстані до 10 км. Нині тепловізор тестується. Якщо адміністрація зони схвалить, то буде постачено ще кілька вишок з тепловізорами. Уся Чорнобильська зона буде прикрита завдяки комплексам раннього попередження», — повідомив нам Геращенко.

За його словами, така система може бути впроваджена і в інших регіонах країни.

«Також я звернувся до голови Держагентства лісових ресурсів з пропозицією розмістити комплекси тепловізійного та оптичного контролю по всій території України, — каже Геращенко. — Це дасть змогу запобігати пожежам у лісах автоматично. Таким чином ми заощадили б величезну кількість коштів. Ми витрачаємо сотні мільйонів гривень на гасіння, залучаємо літаки, пожежні наряди з усієї країни. Тому пропонується виявляти осередок пожежі на початковій стадії. Вартість комплексу — кілька десятків тисяч євро, але це ніщо в порівнянні з витратами на гасіння пожеж».

Джерело: СьогодніРозсилка новин