За минулий тиждень на грип та ГРВІ захворіли понад 213 тисяч людей. В Україні немає епідемії грипу, але епідемічні пороги перевищені в 9 областях. Дуже важливо вакцинуватись, щоб отримати захист від грипу і тяжких ускладнень. Це вже зробили понад 138 тисяч українців.
ТИЖДЕНЬ 50/2018 (10-16.12.2018)
- Показник захворюваності на грип та ГРВІ становить 553,5 на 100 тисяч населення, що на 6,7 % більше епідемічного порогу по Україні. Епідемічні пороги перевищені в 9 областях: Хмельницькій, Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Луганській, Донецькій, Одеській. Перевищення епідемічного порогу НЕ означає, що у цих областях епідемія грипу.
- Протягом звітного тижня на грип та ГРВІ захворіли 213 084 людини, із них 66,5% діти віком до 17 років. Порівняно з минулим тижнем рівень захворюваності серед дорослих та дітей до 17 років збільшився на 7,2 % та 3,6 % відповідно.
- Двоє людей із групи ризику померло: внаслідок вірусу грипу типу А (Н3N2) і коронавірусу.
- Досліджено 129 зразок матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип в 22 випадках визначено РНК вірусів грипу типу А.
- В Україні спостерігається середня інтенсивність епідемічної активності грипу і ГРВІ та регіональне географічне поширення.
- З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 138 261 людина.
Грип — це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип.
СИМПТОМИ ГРИПУ
- висока температура, яка тримається мінімум п’ять днів;
- лихоманка;
- головний біль;
- ломота у м’язах і суглобах;
- загальна слабкість;
- втрата апетиту, можливо, нудота;
- кашель, що може тривати більше двох тижнів;
- нежить.
Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. Не займайтесь самолікування – звертайтеся до лікаря.
ЛІКУВАННЯ ГРИПУ
Щоб уникнути небезпечних наслідків, Міністерство охорони здоров’я України наполегливо рекомендує уникати надмірного призначення ліків та призначення бездоказових методів для лікування чи профілактики грипу та ГРВІ, особливо – у дітей. На сьогодні НЕ доведено ефективність таких методів:
- теплові процедури,
- фітотерапія,
- вітаміни,
- інтерферони,
- гомеопатичні препарати,
- антибіотики для профілактики.
Ці методи не допомагають вилікувати грип, а таке лікування може призвести до тяжких укладнень.
Джерело: Міністерство Охорони Здов’я України