Типові порушення правил пожежної безпеки на підприємстві


Типові порушення правил пожежної безпеки на підприємстві

Статистика пожеж на виробництві говорить, що найчастіше загоряння виникають через незадовільний стан електротехнічного обладнання та електромережі, а також порушення правил їх монтажу та експлуатації (25–35%). Необережне поводження з вогнем провокує 25–30% загорянь. Порушення правил пожежної безпеки під час проведення різних вогневих робіт (електрогазозварювання, різка металу, паяльні роботи, розігрівання бітуму тощо) веде за собою виникнення 10–12% виробничих пожеж. 10% — це порушення технологічного процесу виробництва. Несправність опалювальних приладів та порушення правил їх експлуатації зумовлюють до 6% загорянь.

Як бачимо, пожежі, що виникають внаслідок несправностей і порушення правил експлуатації електротехнічних, електронагрівних приладів, пристроїв та устаткування, а саме, через виникнення коротких замикань, перевантаження електродвигунів, освітлювальних та силових мереж внаслідок великих місцевих опорів, роботу несправних або залишених без нагляду електроприладів складають більше 25% всіх випадків.

Для того щоб звести до мінімуму виникнення загорянь під час виробничого процесу, слід знати, що найчастіше їх спричиняє та як цього уникнути

Світлана Трошина, заступник начальника відділу пожежно-профілактичної роботи ДПТ України

Аналіз найтиповіших причин виробничих пожеж та заходи запобігання їм розглянуто у статті фахівця ДПТ України в журналі «Охорона праці і пожежна безпека» № 7, 2017 р.

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Придбати журнал із додатком
Придбати електронний журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Придбати вигідний комплект видань