Технічний регламент безпеки машин: як проводиться перевірка типу машини


Технічний регламент безпеки машин: як проводиться перевірка типу машини

Перевірка типу машини – це процедура оцінки відповідності, за допомогою якої призначений орган з оцінки відповідності (далі – призначений орган) підтверджує і засвідчує, що репрезентативна модель машин, що наведені в переліку категорій машин, до яких повинна застосовуватись одна з процедур оцінки відповідності (додаток 4 до Технічного регламенту безпеки машин), відповідає вимогам зазначеного Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 р. № 62 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2023 р. № 880).

На кожний тип машини виробник або його уповноважений представник повинен:

  • підготувати та оформити технічний файл;
  • подати призначеному органу, обраному на свій розсуд, заявку на перевірку типу.

Читайте також: Що таке Технічний регламент

У заявці зазначаються:

  • повне найменування і місце перебування виробника та за необхідності його уповноваженого представника;
  • письмове підтвердження, що заявка на такий тип не була подана іншому призначеному органу;
  • технічний файл.

Крім того, заявник надає призначеному органу зразок типу (призначений орган з оцінки відповідності може запросити додаткові зразки, якщо це передбачено програмою випробувань).

Призначений орган повинен:

  • провести експертизу технічного файлу, перевірити, чи зразок типу вироблено відповідно до нього, і визначити елементи, що були розроблені відповідно до вимог національних стандартів:

– якщо національні стандарти, не застосовувалися, провести або мати проведені відповідні перевірки, вимірювання і випробування з метою з’ясування, чи задовольняють прийняті рішення суттєвим вимогам щодо безпеки та охорони здоров’я Технічного регламенту безпеки машин);

Читайте також: Перелік чинних технічних регламентів

– якщо національні стандарти, були застосовані, провести відповідні перевірки, вимірювання і випробування з метою підтвердження фактичного застосування зазначених стандартів;

  • погодити із заявником місце проведення перевірки з метою підтвердження факту вироблення типу відповідно до технічного файлу, а також місце проведення необхідних перевірок, вимірювань і випробувань.

Якщо тип відповідає положенням Технічного регламенту безпеки машин, призначений орган з оцінки відповідності повинен видати заявнику сертифікат перевірки типу.

У сертифікаті повинно бути зазначено найменування і місцеперебування виробника і його уповноваженого представника, дані, які необхідні для ідентифікації схваленого типу, результати проведених досліджень та умови його видачі.

 

Виробник і призначений орган з оцінки відповідності повинні зберігати копію зазначеного сертифіката, технічний файл та іншу необхідну документацію протягом 15 років з дати видачі сертифіката.

Читайте також: Дещо про продукцію, яка підпадає під дію Технічного регламенту засобів індивідуального захисту

Призначений орган з оцінки відповідності має постійний обов’язок повідомляти виробнику про будь-які значні зміни, які можуть вплинути на чинність такого сертифіката. Призначений орган повинен скасовувати сертифікати, які не є чинними.

Виробник повинен запитувати у призначеного органу перегляд чинності сертифіката перевірки типу кожні п’ять років.

У разі непоновлення чинності сертифіката перевірки типу машини виробник повинен зупинити введення відповідної машини в обіг.

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці


Письмова консультація з охорони праці і пожежної безпеки

  • Потребуєте письмової відповіді на запитання?
  • Складно точно передати відповідь колегам і керівництву усно?
  • Бажаєте додати своїй точці зору експертності?

Замовляйте розгорнуту письмову консультацію

(067) 317-58-86

E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Щодо безпеки на роботі працівників під час експлуатації вантажопідіймального устатковання
З метою створення безпечних і безаварійних умов праці у суб’єктів господарювання під час експлуатації вантажопідіймального устатковання та мінімізації ризиків виникнення ...
Яких вимог необхідно дотримуватись під час виконання паяльних робіт
Під час виконання паяльних робіт слід дотримуватись такої вимоги, що паяльна лампа повинна заправлятись тільки в спеціально відведених для цього ...
Безпечне виконання робіт із розвантаження, складання і зберігання зернових та олійних культур, висівок, макухи і шротів насипом і в затареному вигляді
Робота із зерновими та олійними культурами на елеваторах, складах та фермерських господарствах — це складний і відповідальний процес, що потребує ...