Технічний регламент безпеки машин: як проводиться перевірка типу машини


Технічний регламент безпеки машин: як проводиться перевірка типу машини

Перевірка типу машини – це процедура оцінки відповідності, за допомогою якої призначений орган з оцінки відповідності (далі – призначений орган) підтверджує і засвідчує, що репрезентативна модель машин, що наведені в переліку категорій машин, до яких повинна застосовуватись одна з процедур оцінки відповідності (додаток 4 до Технічного регламенту безпеки машин), відповідає вимогам зазначеного Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 р. № 62 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2023 р. № 880).

На кожний тип машини виробник або його уповноважений представник повинен:

  • підготувати та оформити технічний файл;
  • подати призначеному органу, обраному на свій розсуд, заявку на перевірку типу.

Читайте також: Що таке Технічний регламент

У заявці зазначаються:

  • повне найменування і місце перебування виробника та за необхідності його уповноваженого представника;
  • письмове підтвердження, що заявка на такий тип не була подана іншому призначеному органу;
  • технічний файл.

Крім того, заявник надає призначеному органу зразок типу (призначений орган з оцінки відповідності може запросити додаткові зразки, якщо це передбачено програмою випробувань).

Призначений орган повинен:

  • провести експертизу технічного файлу, перевірити, чи зразок типу вироблено відповідно до нього, і визначити елементи, що були розроблені відповідно до вимог національних стандартів:

– якщо національні стандарти, не застосовувалися, провести або мати проведені відповідні перевірки, вимірювання і випробування з метою з’ясування, чи задовольняють прийняті рішення суттєвим вимогам щодо безпеки та охорони здоров’я Технічного регламенту безпеки машин);

Читайте також: Перелік чинних технічних регламентів

– якщо національні стандарти, були застосовані, провести відповідні перевірки, вимірювання і випробування з метою підтвердження фактичного застосування зазначених стандартів;

  • погодити із заявником місце проведення перевірки з метою підтвердження факту вироблення типу відповідно до технічного файлу, а також місце проведення необхідних перевірок, вимірювань і випробувань.

Якщо тип відповідає положенням Технічного регламенту безпеки машин, призначений орган з оцінки відповідності повинен видати заявнику сертифікат перевірки типу.

У сертифікаті повинно бути зазначено найменування і місцеперебування виробника і його уповноваженого представника, дані, які необхідні для ідентифікації схваленого типу, результати проведених досліджень та умови його видачі.

 

Виробник і призначений орган з оцінки відповідності повинні зберігати копію зазначеного сертифіката, технічний файл та іншу необхідну документацію протягом 15 років з дати видачі сертифіката.

Читайте також: Дещо про продукцію, яка підпадає під дію Технічного регламенту засобів індивідуального захисту

Призначений орган з оцінки відповідності має постійний обов’язок повідомляти виробнику про будь-які значні зміни, які можуть вплинути на чинність такого сертифіката. Призначений орган повинен скасовувати сертифікати, які не є чинними.

Виробник повинен запитувати у призначеного органу перегляд чинності сертифіката перевірки типу кожні п’ять років.

У разі непоновлення чинності сертифіката перевірки типу машини виробник повинен зупинити введення відповідної машини в обіг.

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці


Письмова консультація з охорони праці і пожежної безпеки

  • Потребуєте письмової відповіді на запитання?
  • Складно точно передати відповідь колегам і керівництву усно?
  • Бажаєте додати своїй точці зору експертності?

Замовляйте розгорнуту письмову консультацію

(067) 317-58-86

E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Як розробити інструкцію з ОП для оператора-гальваніка автоматичних та напівавтоматичних ліній
Дія такої інструкції має поширюватися на працівників підприємства, які працюють на посаді «оператор-гальванік автоматичних та напівавтоматичних ліній» (далі — оператор). ...
Зразок складання Правил внутрішнього трудового розпорядку
У попередній публікації «Правила внутрішнього трудового розпорядку: вимоги та порядок прийняття» ми детально розглянули вимоги щодо складання ПВТР, навели перелік положень, які ...