Ситуація в енергосистемі станом на 22 липня


Ситуація в енергосистемі станом на 22 липня

ЕНЕРГЕТИКА
Ситуація в енергосистемі станом на 22 липня: внаслідок обстрілів є нові знеструмлення у Чернігівській, Херсонській та Донецькій областях; протягом доби діють обмеження споживачів.

ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ
Ситуація в енергетиці залишається складною. У системі є значний дефіцит генерувальних потужностей через масовані ворожі атаки з весни цього року, тривають обстріли, особливо на прифронтових територіях. Часто під обстріли потрапляють підстанції, лінії системи передачі електроенергії.

Упродовж минулої доби енергосистема України приймала надлишки електроенергії з польської енергосистеми.

На сьогодні заплановано, що графіки погодинних відключень діятимуть з 0:00 до 24:00. Про зміни в графіках дізнавайтесь на офіційних ресурсах обленерго у своїх регіонах.

Відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують понад 80 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови.

Читайте також: Безпека праці під час аварійного відключення світла

Нагадуємо, що головна причина обмежень постачання електроенергії – атаки ворога на енергетичну інфраструктуру та негативні наслідки цих атак. Втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ
У Чернігівській області на одній з підстанцій оператора системи передачі виявлено уламки дрона, пошкоджено обладнання. Споживачі не знеструмлювались.

У Донецькій області під час бойових дій відключалась повітряна лінія. У результаті знеструмилась підстанція та приєднані до неї побутові споживачі, а також шахта. Під землею перебували 57 працівників, їх вивели на поверхню. Усіх споживачів заживлено.

У Чернігівській області через ворожий обстріл відключалась повітряна лінія, що призвело до знеструмлення 413 побутових споживачів у 6 населених пунктах.

У Херсонській області внаслідок бойових дій відключено повітряну лінію через обрив проводів. При цьому знеструмлено побутових споживачів.

У Запорізькій області біля високовольтної підстанції виявлено дрон невстановленого типу. Викликано ДСНС та поліцію, дрон прибрали.

Раніше писали: Щодо безпеки праці під час аварійного відключення електроенергії: поради Держпраці

НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
У Рівненській області під час розвантаження щебеню кузов автомобіля наблизився до проводу повітряної лінії на недопустиму відстань, внаслідок чого був смертельно вражений електричним струмом чоловік, що перебував біля автомобіля.

СТАН МЕРЕЖ
У Київській області відключалась високовольтна повітряна лінія. Причина – пошкодження на ділянці, яка проходить територією Білорусі (після 24.02.22 українські енергетики не мають доступу до її обслуговування).

У Сумській області вимикалась високовольтна повітряна лінія, у результаті чого знеструмлювалась кабельна лінія та приєднана до неї газотурбінна установка. Лінію включено в роботу, всіх заживлено.

У Полтавській області внаслідок технологічних порушень вимикалась високовольтна повітряна лінія. При цьому знеструмлювалось декілька підстанцій, що призвело до порушення технології виробничого процесу на одному з підприємств. Усіх споживачів заживили.

У Донецькій області вимикалась високовольтна повітряна лінія, що призвело до знеструмлення підстанцій та побутових споживачів.

У Дніпропетровській області через технологічні порушення вимикалась повітряна лінія, знеструмлювались підстанції та підприємство, що призвело до порушення технології виробничого процесу. Підприємство заживлено за резервною схемою.

ЗНЕСТРУМЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ
Енергетики заживили 28 079 споживачів, які були знеструмлені внаслідок бойових дій та технологічних порушень.

Загалом через бойові дії та техпорушення залишаються знеструмленими 533 населених пункти.

СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС
Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.86 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ
Протягом доби планується імпорт з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини максимальною потужністю 1 298 МВт.

Експорту не відбувається та не передбачається.

Джерело: Урядовий портал

Охорона праці і пожежна безпека. Друкований журнал. Передплата – 2025

Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...