Свідомість працівників та роботодавців щодо переваг легального працевлаштування зростає


Свідомість працівників та роботодавців щодо переваг легального працевлаштування зростає

Державна служба з питань праці спільно із зацікавленими органами  провела ряд заходів  спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення  по всій Україні.

 У результаті, кількість застрахованих осіб з початку 2018  року зросла  більш як на 428 тисяч.

Найбільше зростання застрахованих  осіб демонструють місто Київ, Харківська, Дніпропетровська, Одеська, Вінницька та Київська області. За видами економічної діяльності найбільше зростання спостерігається у сфері роздрібної торгівлі.

За даними ДФС,  у листопаді 2018 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 18,6 млрд грн. Порівняно з листопадом 2017 року цей показник зріс на 2,7млрд грн, або на   17%.

Протягом січня – листопада 2018 року надходження  єдиного внеску становили 202,3 млрд грн  – це на 41,4 млрд грн, або на 25,7% більше за аналогічний самий період минулого року.

Читайте також:

Трудовий договір чи цивільно-правова угода: чим ризикує працівник?

Чи можливо створити чіткий перелік робіт, при виконані яких не можна укладати цивільно-правові договори?

ООН: 60% працівників у світі не влаштовані офіційно

Пріоритетним напрямом роботи Держпраці і надалі залишається легалізація трудових відносин громадян. Адже офіційне працевлаштування – це право на соціальне забезпечення у разі тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання,  а в майбутньому – гідна пенсія.

Як свідчить статистика, роботодавці теж усвідомлюють переваги функціонування в законодавчому полі і роблять свій вибір на користь легальної праці.

Матеріали до теми


Органи державного нагляду за охороною праці: їх основні повноваження та права
Державний нагляд за охороною праці є важливим елементом системи забезпечення безпеки та здоров’я працівників на підприємствах. Ця функція покладена на ...
Вимоги безпеки для експлуатації газовикористовувального обладнання після тривалої зупинки
Експлуатація систем газопостачання природним газом та газовикористовувального обладнання повинна здійснюватися з дотриманням вимог безпеки, встановлених технічними регламентами та нормативно-правовими актами. ...
Вимоги безпеки під час первинної переробки деревини
1. Для безпечного здійснення технологічних процесів первинної переробки деревини повинні забезпечуватись послідовність та узгодженість роботи устаткування, завантаженість устаткування в межах його ...