...

Спеціальні системи пожежогасіння у музеях дозволять зберегти 100% експонатів, – проект нових ДБН


проекті нових ДБН щодо закладів культури та дозвілля пропонується ввести рекомендацію – влаштовувати системи газового та вуглекислотного пожежогасіння в експозиційних залах та фондосховищах музеїв. Це сприятиме збереженню 100% експонатів у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

«Сьогодні газові та вуглекислотні системи пожежогасіння стають популярнішими. За вартістю вони не відрізняються від традиційних методів ліквідації пожеж за допомогою води або піни. Проте є ефективними і, що найважливіше, дозволяють зберігати цінні предмети та майно. Це особливо актуально для музеїв, архівів та інших фондів, приміщень виставок тощо. Тому зараз є пропозиція прописати відповідну норму у ДБН щодо закладів культури і дозвілля, щоб передбачати влаштування таких систем при проектуванні цих будівель. Це дозволило б зберігати 100% експонатів під час гасіння пожеж», – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Принцип дії систем газового пожежогасіння полягає в тому, що, проникаючи у приміщення, газ витісняє кисень, чим зупиняє подальше розповсюдження вогню. При вуглекислотному пожежогасінні вуглекислота під дією високої температури також переходить у газоподібний стан, що сприяє зниженню концентрації кисню в повітрі. Крім цього, вуглекислота також сприяє охолодженню поверхонь, які піддавалися вогню. Використовуються ці системи обов’язково після евакуації людей з приміщень.

Згідно з проектом ДБН «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» в експозиційних залах та фондосховищах музеїв рекомендується застосовувати газове та вуглекислотне пожежогасіння. Це сприятиме збереженню важливих та цінних експонатів, документів, виставкових матеріалів у випадку можливих надзвичайних ситуацій.

Проект нових ДБН В.2.2-Х:201Х «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» розробляється ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну чинних ДБН 2005 року.

Довідково

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Джерело: Урядовий портал

Матеріали до теми


Уникаємо електропожеж: про ефективність спеціальних вогнегасників для електроустаткування
Технології стають необхідним елементом нашого повсякденного життя, важливою стає розмова про безпеку, особливо коли йдеться про ризик електропожеж. З кожним ...
Рекомендації щодо безпечного використання індивідуальної газобалонної установки
В умовах військової агресії російської федерації проти нашої країни роботодавці та працівники продовжують свою діяльність на трудовому фронті. З метою ...
У медустановах Чернівців провели заходи щодо безпечної експлуатації обладнання підвищеної небезпеки
З метою дотримання чинного законодавства про безпеку праці та безаварійного проходження опалювального сезону у соціально-культурних закладах обласного центру, фахівці відділу ...