Що є обов’язковим для безпечної розробки гранітних кар’єрів?


Що є обов’язковим для безпечної розробки гранітних кар’єрів?

Відповідно до оновленої нормативної бази для діяльності кожного з підприємств відповідної галузі є обов’язковим:

– Під час проведення гірничих, маркшейдерських та підривних робіт при розробці родовища гранітів дотримуватися вимог «Закону України Про охорону праці», «Гірничого закону України», «Проекту розробки родовища гранітів», «Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом»,  щорічного розробленого, затвердженого та погодженого у встановленому порядку «Плану розвитку гірничих робіт на родовищі гранітів», «Інструкції з безпечної організації та проведення масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах», «Правила безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення», «Інструкції з виконання маркшейдерських робіт», «Єдиних правил охорони надр при розробці родовищ твердих корисних копалин».

– Виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки при розробці родовища гранітів здійснювати відповідно до вимог Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року за № 1107.

– Експлуатацію технологічних транспортних засобів здійснювати відповідно до «Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів», «Порядку проведення державного технічного огляду великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів» та «Правил з охорони праці під час експлуатації великовантажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів під час розробки рудних і нерудних корисних копалин відкритим способом».

– Під час виконання робіт та експлуатації устаткування для дроблення, сортування корисних копалин при розробці родовища гранітів дотримуватись «Правил охорони праці під час дроблення і сортування, збагачення корисних копалин і огрудкування руд та концентратів».

Джерело: прес-центр Управління Держпраці у Рівненській області

Матеріали до теми


Як розробити інструкцію з ОП для оператора-гальваніка автоматичних та напівавтоматичних ліній
Дія такої інструкції має поширюватися на працівників підприємства, які працюють на посаді «оператор-гальванік автоматичних та напівавтоматичних ліній» (далі — оператор). ...
Зразок складання Правил внутрішнього трудового розпорядку
У попередній публікації «Правила внутрішнього трудового розпорядку: вимоги та порядок прийняття» ми детально розглянули вимоги щодо складання ПВТР, навели перелік положень, які ...