Проміжки в безперервній роботі та відпочинку водіїв автобусів змінять


Проміжки в безперервній роботі та відпочинку водіїв автобусів змінять

Мінінфраструктури розробило проект змін до Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів (наказ Мінтрансу від 07.06.2010 р. № 340).

Як йдеться в Пояснювальній записці до документа, суб’єкти господарювання, як і самі водії, стикаються із труднощами під час складання оптимальних графіків роботи водіїв, що сприяє приховуванню реального обліку робочого часу водія, його офіційної оплати та, відповідно, ухиленню від податків.

Серед пропонованих змін:

  1. До робочого часу водія включать час, коли водій не зобов’язаний перебувати на робочому місці, але має залишатися на зв’язку, бути готовим відповісти на будь-який виклик і почати чи відновити рух або виконувати іншу роботу; час присутності на робочому місці водія, коли він не керує транспортом, при направленні в рейс двох водіїв на транспорті, обладнаному спальним місцем.
     
  2. Протягом тижня має бути не менше одного вихідного дня.
     
  3. Час охорони транспорту з вантажем або без нього, а також час присутності на робочому місці водія, коли він не керує транспортом, при направленні у рейс двох водіїв, зарахують водію в розмірі 100% робочого часу.
     
  4. Змінний період керування водія, включаючи надурочні роботи, не повинен буде перевищувати 10 годин, але не частіше двох разів на тиждень.
     
  5. За підсумкового обліку робочого часу тривалість часу керування не повинна буде перевищувати 56 годин на тиждень та 90 годин протягом двох тижнів.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Матеріали до теми


Що таке ветеранська політика у трудових відносинах
СПО профспілок оприлюднено законопроєкт «Про основні засади державної ветеранської політики щодо ветеранів / ветеранок російсько-української війни, ветеранів / ветеранок, які мають особливі ...
Нове Типове положення про навчання з охорони праці діє з 25 жовтня 2024 року
Набув чинності наказ Мінекономіки від 29 серпня 2024 року № 22778, яким затверджено зміни до додатка 4 до Типового положення про порядок проведення навчання ...
МОЗ хоче впровадити нові підходи до оцінки функціональності людини: в роботу МСЕК вносять зміни
Замість медико-соціальної експертизи буде новий процес – оцінювання повсякденного функціонування людини. Міністерство охорони здоров’я України пропонує реформувати роботу медико-соціальних експертних ...