Про строки навчання працівників, зайнятих на роботах підвищеної небезпеки


Про строки навчання працівників, зайнятих на роботах підвищеної небезпеки

Спеціальне навчання з питань охорони праці для посадових осіб та інших працівників, безпосередньо зайнятих на роботах, зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженому наказом Держнаглядохоронпраці України від 26 січня 2005 року №, та Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я та Держнаглядохоронпраці України від 23 вересня 1994 року № 263/121, проводиться під час прийняття на роботу й періодично один раз на рік.

Поведінковий аудит безпеки: практичний кейс. Поведінкова безпека в умовах війни — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Посадові особи, відповідальні за організацію безпечного ведення робіт, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці під час прийняття на роботу й періодично один раз на три роки.

Раніше писали: Затверджено Порядок інформування про виникнення аварії на об’єкті підвищеної небезпеки (наказ № 773)

Нагадаємо, у Верховій Раді України підтримали два законопроєкти про соціальну сферу, які стосуються безпеки і здоров’я працівників на роботі (зокрема проєкт Закону про безпеку та здоров’я працівників на роботі № 10147 та проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про безпеку та здоров’я працівників на роботі № 10148).

Головним завданнями цих законопроєктів є усунення або мінімізація ризиків для життя і здоров’я працівника на роботі. Під час обговорення проєкту Закону про безпеку та здоров’я працівників на роботі наголошувалося, що він є «євроінтеграційним» та передбачає запровадження в Україні нової системи запобігання виробничим ризикам, що заснована на принципах оцінювання, контролю ризиків та управління ними. Послідовність цих принципів визначена Директивою Ради від 12 червня 1989 року № 89/391/ЄЕС.

Читайте також: Особливості роботи на об’єктах підвищеної небезпеки

Джерело: Державна служба України з питань праці


«Атестація робочих місць — на відповідність НПА з охорони праці + практичний кейс, як визначити на яких робочих місцях і як проводити таку атестацію, щоб уникнути штрафів»

«Атестація робочих місць — на відповідність НПА з охорони праці + практичний кейс, як визначити на яких робочих місцях і як проводити таку атестацію, щоб уникнути штрафів»

  • про правове регулювання проведення атестації робочих місць за умовами праці;
  • як визначити які робочі місця слід атестувати за умовами праці — з чого почати та як організувати;
  • про вивчення факторів виробничого середовища і трудового процесу;
  • як складати карти технологічних процесів та обладнання (устаткування), що генерують шкідливі та небезпечні виробничі фактори й виконувати оцінку технічного стану виробничого обладнання.

Консультації та замовлення за телефоном: 0 (800) 219-977

Матеріали до теми


Навчання електротехнічних працівників: які документи потрібно мати?
У СТАТТІ: Законодавчі суперечності щодо навчання електротехнічних працівників та способи їх вирішення. Коментарі щодо деяких пунктів НПА на основі роз’яснень ...
Дещо про дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки під час воєнного стану
Відповідно до статті 21 Закону України від 14 жовтня 1992 р. № 2694-XII “Про охорону праці”, роботодавець повинен одержати дозвіл ...
Чи потрібно включати у програму навчання і перевірки знань з ОП питання психосоціальної підтримки на робочому місці?
Наказом Мінекономіки від 29.08.2024 № 22778 затверджено зміни до додатка 4 до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки ...
Виконання робіт підвищеної небезпеки на умовах цивільно-правового договору: законодавчі суперечності
У СТАТТІ: Юридичні колізії між нормами законодавства та судовою практикою Наслідки цих розбіжностей для бізнесу і працівників Можливі шляхи вирішення ...