Спеціальне навчання з питань охорони праці для посадових осіб та інших працівників, безпосередньо зайнятих на роботах, зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженому наказом Держнаглядохоронпраці України від 26 січня 2005 року №, та Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я та Держнаглядохоронпраці України від 23 вересня 1994 року № 263/121, проводиться під час прийняття на роботу й періодично один раз на рік.
Поведінковий аудит безпеки: практичний кейс. Поведінкова безпека в умовах війни — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»
Посадові особи, відповідальні за організацію безпечного ведення робіт, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці під час прийняття на роботу й періодично один раз на три роки.
Раніше писали: Затверджено Порядок інформування про виникнення аварії на об’єкті підвищеної небезпеки (наказ № 773)
Нагадаємо, у Верховій Раді України підтримали два законопроєкти про соціальну сферу, які стосуються безпеки і здоров’я працівників на роботі (зокрема проєкт Закону про безпеку та здоров’я працівників на роботі № 10147 та проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про безпеку та здоров’я працівників на роботі № 10148).
Головним завданнями цих законопроєктів є усунення або мінімізація ризиків для життя і здоров’я працівника на роботі. Під час обговорення проєкту Закону про безпеку та здоров’я працівників на роботі наголошувалося, що він є «євроінтеграційним» та передбачає запровадження в Україні нової системи запобігання виробничим ризикам, що заснована на принципах оцінювання, контролю ризиків та управління ними. Послідовність цих принципів визначена Директивою Ради від 12 червня 1989 року № 89/391/ЄЕС.
Читайте також: Особливості роботи на об’єктах підвищеної небезпеки
Джерело: Державна служба України з питань праці
- про правове регулювання проведення атестації робочих місць за умовами праці;
- як визначити які робочі місця слід атестувати за умовами праці — з чого почати та як організувати;
- про вивчення факторів виробничого середовища і трудового процесу;
- як складати карти технологічних процесів та обладнання (устаткування), що генерують шкідливі та небезпечні виробничі фактори й виконувати оцінку технічного стану виробничого обладнання.
Консультації та замовлення за телефоном: 0 (800) 219-977