Про особливості зберігання та реалізації дизпалива для генераторів


Про особливості зберігання та реалізації дизпалива для генераторів

Закон України від 13.12.2022 р. № 2836-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» оновив ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.

Відтак, під час воєнного стану та ще 30 днів з дня його скасування:

  • суб’єкт господарювання може зберігати до 2000 літрів палива для заправки електрогенератора без дозвільних документів. І це стосується кожного об’єкта, де встановлено генератор.

Засоби індивідуального захисту — завітайте в магазин проєкту «Охорона праці і пожежна безпека»

  • за потреби у зберіганні більше, ніж 2000 літрів пального на кожному з об’єктів, де використовують генератор, необхідно попередньо подати до ДПС декларацію про провадження господарської діяльності зі зберігання пального. У ній, крім інформації про платника податків, слід вказати загальну місткість резервуарів та ємностей, у яких зберігатимуть пальне та їх місцезнаходження. Декларацію можна подати у довільній формі відповідно до ст.42 ПКУ.

Якщо ж в період дії воєнного стану та ще 30 днів з дня його припинення податківці з’ясують, що суб’єкт господарювання зберігає понад 2000 літрів пального без ліцензії та без поданої декларації, то покарають порушника за ст. 17 Закону № 481/95-ВР.

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Для довідок: 067-317-5886 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Зберігачі пального для електрогенераторів повинні бути внесені в електронний реєстр суб’єктів господарювання, які мають право зберігати таке пальне без ліцензії. Саме тому, господарюючі суб’єкти, об’єм складів яких більше 2000 літрів обліковують за деклараціями. Водночас господарники з меншими потребами мають повідомити ДПС про зберігання пального для заправки генератора будь-яким зручним способом.

При цьому платники акцизного податку мають уважно заповнювати акцизні накладні на відвантаження пального для генераторів. Бо, у верхній лівій частині такої накладної зазначають:

  • у полі «Коди операцій» — «3 – суб’єкт господарювання не платник»;
  • у полі «Умови оподаткування» — ознака щодо умови оподаткування пального «0 — оподатковується на загальній системі»;
  • у полі «Напрям використання» — напрям «0 — загальний напрям».

Спецвипуск № 2, 2023 «Докладно про навчання з охорони праці + практичний кейс, як зробити навчання ефективним і зменшити витрати підприємства»
067-317-5886

Причому у полі «Адреса місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому суб’єкт господарювання – не платник податку зберігає пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки (код операції – «3» та напрям використання — або «0» або «9» або «10» або «15»)» варто зазначити адресу, за якою зберігатимуть пальне для генераторів.

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA


Вебінар «Експлуатація дизель-генератора: потрібен дозвіл чи декларація?»

✔ Декларування дизель-генератора: що зазначено у законодавстві
✔ Зберігання пального для дизель-генератора: чи потрібен дозвіл і ліцензія
✔ Таблиця вимог, на які треба звернути увагу при експлуатації дизель-генератора та зберіганні пального для нього.

Дата проведення: 9 лютого 2023 року
Вебінар доступний у записі

(067) 317-58-86
E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Щодо безпеки на роботі працівників під час експлуатації вантажопідіймального устатковання
З метою створення безпечних і безаварійних умов праці у суб’єктів господарювання під час експлуатації вантажопідіймального устатковання та мінімізації ризиків виникнення ...
Яких вимог необхідно дотримуватись під час виконання паяльних робіт
Під час виконання паяльних робіт слід дотримуватись такої вимоги, що паяльна лампа повинна заправлятись тільки в спеціально відведених для цього ...
Безпечне виконання робіт із розвантаження, складання і зберігання зернових та олійних культур, висівок, макухи і шротів насипом і в затареному вигляді
Робота із зерновими та олійними культурами на елеваторах, складах та фермерських господарствах — це складний і відповідальний процес, що потребує ...