Внески на працевлаштування осіб з інвалідністю з усіх комунальних закладів, підприємств і органів місцевого самоврядування, всупереч позиції Асоціації міст України, передбачила Верховна Рада України у схваленому в цілому 15 січня 2025 року проєкті Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю», реєстр. № 5344-д.
Закон зобов’язує роботодавців при середньообліковій кількості осіб штатного облікового складу від 8 працівників щомісяця сплачувати внесок в разі невиконання нормативу робочих місць з працевлаштування осіб з інвалідністю.
Раніше писали: Нові правила працевлаштування осіб з інвалідністю: законопроєкт № 5344-д
Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю встановлюється у кількості:
1) одного робочого місця — для платників внеску, в яких середньооблікова кількість осіб штатного облікового складу за місяць складає від 8 до 25 працівників;
2) чотирьох відсотків середньооблікової кількості осіб штатного облікового складу за місяць — для платників внеску, в яких середньооблікова кількість осіб штатного облікового складу за місяць складає більше 25 працівників;
3) двох відсотків середньооблікової кількості осіб штатного облікового складу за місяць — для платників внеску закладів охорони здоров’я, реабілітаційних закладів та надавачів соціальних послуг; державних, комунальних та недержавних підприємств, установ, організацій, єдиним предметом діяльності яких є реабілітація осіб з інвалідністю, навчання таких осіб або догляд за ними.
Журнал реєстрації перевірок
Для довідок: 0 (800) 219-977
Розмір внеску дорівнює добутку 40 відсотків середньої місячної заробітної плати, яку отримують всі працівники та різниці між встановленим нормативом робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю і кількістю робочих місць, на яких фактично працевлаштовані особи з інвалідністю.
Під дію Закону підпадає працевлаштування осіб з інвалідністю в усіх комунальних закладах, підприємствах і органах місцевого самоврядування, — в школах, дитячих садках, лікарнях, установах соціального захисту та інших. У разі незабезпечення виконання цієї норми органи місцевого самоврядування будуть зобов’язані сплачувати штраф до державного Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Письмова консультація — замовте послугу від експертів журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
Для довідок: 0 (800) 219-977
Джерело: Асоціація міст України