Осінь — пора бронхіту


Осінь — пора бронхіту

У списку професійних захворювань бронхіт займає далеко не останнє місце. Ця недуга небезпечна здатністю до частих рецидивів, що погіршує якість життя та нерідко призводить до ще більш серйозних хвороб. Що треба знати про бронхіт, щоб він не став господарювати у вашому житті та не примушував вас жити за його сценарієм?

Саме в перехідний сезон застуда та ГРВІ часто ускладнюються бронхітом. При запаленні верхніх дихальних шляхів пошкоджується епітелій слизової оболонки бронхів, що створює сприятливі умови для проникнення хвороботворних бактерій.

Активно сприяє цьому дія на органи дихання шкідливих виробничих факторів. Вже на другий-третій день хвороби до вірусного ураження дихальних шляхів приєднується бактеріальна інфекція, провокуючи наступне запалення.
Після того, як запалення проходить, слизова оболонка респіраторного тракту відновлюється — на це знадобиться кілька тижнів. Та інколи процес не набуває зворотного розвитку і переходить у хронічний.

При правильному лікуванні гострий бронхіт проходить досить швидко. Ось чому так важливо відразу звернутись до лікаря, а не лікуватись на власний страх і ризик. Така самодіяльність небезпечна й призводить до затягування хвороби та її переходу в хронічну форму. Хронічний бронхіт може продовжуватися тривалий час та ускладнюватись більш серйозними захворюваннями бронхів і легенів. Особливо ризикують люди з тютюновою залежністю, а також їх невільні сусіди, які її не мають — медичні дослідження доводять, що пасивне куріння для організму людини є навіть шкідливішим, ніж активне.

Про профілактику бронхітів на виробництві у квітневому номері журналу «Охорона праці» розповідає лікар-пропатолог Мар’яна Задорожна.

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Придбати журнал із додатком
Придбати електронний журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Придбати вигідний комплект видань