Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Невиконання вимог охорони праці призвело до ампутації пальців руки

Комісія, утворена наказом від 09.07.2021 р. Управлінням Держпраці у Рівненській області, провела спеціальне розслідування нещасного випадку, що спричинив тяжкі наслідки. Випадок стався 08.07.2021 р. на 45 км автодороги Н-25 Городище-Рівне-Старокостянтинів із дорожнім робітником ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада».

08.07.2021 бригада дорожніх робітників проводила під керівництвом молодшого майстра шляхового роботи з подрібнення залишків деревини, у тому числі гілок. Місце проведення — узбіччя автомобільної дороги Н-25 Городище-Рівне-Старокостянтинів. Подрібнення здійснювали за допомогою подрібнювача деревини PL-160.

Під час подрібнення на вальці подачі намотало гілки та рештки деревини, що в значній мірі погіршувало роботу обладнання. Для того, щоб усунути недолік, тракторист, не зупиняючи роботу агрегату, при працюючому двигуні та валі відбору потужності трактора вирішив очистити вальці подачі деревини.

Один із робітників вирішив допомогти трактористу та став витягати гілку з нижнього валу, який в цей момент продовжував обертатись. Потягнувши гілку правою рукою, робітник відчув, як його руку за рукавицю почало затягувати під нижній вал разом з гілкою. В результаті чого дорожній робітник отримав травму руки, а саме: неповну травматичну ампутацію (відчленування) дистальних відділів ІІ–V пальців правої кисті.

Основною причиною нещасного випадку стало порушення трудової і виробничої дисципліни, у тому числі:

  • невиконання вимог інструкцій з охорони праці;
  • невиконання посадових обов’язків.

Управління Держпраці наголошує!
На автошляхах України зараз триває період активних дорожніх робіт із залученням великої кількості техніки та обладнання. Тому кожен із працівників повинен пам’ятати, що дотримання вимог охорони праці — це, в першу чергу, збереження власного здоров’я і життя!

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин