Нещасні випадки під час експлуатації автомобільних підйомників


Нещасні випадки під час експлуатації автомобільних підйомників

Під час використання підйомників з електричним приводом слід дотримуватися вимог «Правил охорони праці на автомобільному транспорті», затверджених наказом МНС України від 09.07.2012 № 964.

Зокрема варто враховувати те, що підйомники з електричним приводом повинні обладнуватися автоматичними обмежувальними кінцевими вимикачами на верхній і нижній межах робочого ходу.
Натискні кнопки, за допомогою яких керують підійманням і опусканням, мають повертатися в нейтральне положення, як тільки припиняється дія на них. Ці кнопки розташовуються так, щоб вони збігалися з переміщенням вантажу в тому самому напрямку – підйому чи опускання. Функції кожної з натискних кнопок мають бути чітко позначені.
На пульті керування має бути передбачена кнопка або інший пристрій із світловим індикатором для ввімкнення та підйомника у мережу електроживлення та його вимкнення.

Джерело: Управління Держпраці

Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці
Замовити 0 (800) 219-977

Нещасні випадки, пов’язані з використанням автомобільних підйомників

Нещасні випадки, пов’язані з використанням автомобільних підйомників, трапляються переважно через порушення правил експлуатації, технічні несправності або недостатню підготовку працівників. Згідно з даними OSHA, значна частина таких інцидентів включає падіння транспортного засобу з підйомника через неправильне закріплення або перевищення допустимого навантаження. Крім того, частими є травми, спричинені неправильним обслуговуванням або технічними несправностями підйомників.

Автомобільний інститут підйомників (ALI — Automotive Lift Institute) також наголошує на важливості регулярного технічного обслуговування підйомників і відповідного навчання персоналу.

За статистикою, більшість аварій із цими пристроями відбуваються через людський фактор, включаючи неправильне використання обладнання та нехтування технічними регламентами.

 

Для зменшення ризиків рекомендовано:

  1. Регулярно перевіряти технічний стан підйомників.
  2. Дотримуватись інструкцій виробника щодо навантаження та правил експлуатації.
  3. Забезпечувати навчання працівників з безпеки роботи з підйомниками.

Спецвипуск № 2, 2023 «Докладно про навчання з охорони праці + практичний кейс, як зробити навчання ефективним і зменшити витрати підприємства»
0 (800) 219-977

Джерела: Pro Car Lifts, OSHA, Automotive Lift Institute

Всеукраїнський форум «Лідери змін 2024: Об’єднуємось, задля ефективного подолання небезпек»

Матеріали до теми


Унесення відомостей про реконструкції та модернізації обладнання, що працює під тиском: консультує експерт журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
ЗАПИТАННЯ Чи потрібно після проведення модифікації (реконструкції та модернізації) робити записи до журналу нагляду (паспорту)? Та які саме дані потрібно ...
Безпека праці під час експлуатації обладнання, машин і механізмів із рухомими та обертовими деталями під час розробки родовищ корисних копалин
Робота на кар’єрі передбачає підвищені ризики через наявність великогабаритної техніки, рухомих механізмів, пилу та інших небезпечних факторів. Дотримання правил безпеки ...
Щодо безпечної експлуатації автомобільних підйомників: поради Держпраці
Під час роботи з автомобільними підйомниками виділяють, зокрема, такі небезпечні виробничі фактори: запиленість повітря робочої зони дія електричного струму вібрація ...
Безпечна експлуатація рейкових передатних візків: ключові вимоги
Рейкові передатні візки використовуються в комплексах складського й логістичного призначення для переміщення вантажів: усередині приміщень; між прольотами цехів; за межами ...