На підприємство, котрому виділили майже 90 млн на утримання вулиць Полтави, подали до суду


На підприємство, котрому виділили майже 90 млн на утримання вулиць Полтави, подали до суду

Обласне управління Держпраці встановило в УМБ №23 відсутність дозволів на використання обладнання. Чи припиняти його діяльність, вирішить суд. Підприємство займається ремонтом і очищенням доріг в Полтаві.

Управдіння Держпраці в Полтавській області звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом про зупинення виконання ПАТ “Управління механізації будівництва №23” ремонтних робіт, пов’язаних із експлуатацію лінійних частин та елементів системи газопостачання природним газом, парового котла, автомобільного крану, електричного устаткування електричних станцій та мереж, технологічного електрообладнання напругою понад 1000В та в зонах дії струму високої частоти.

Підставою для такого звернення стали результати перевірки підприємства з 31 жовтня по 18 листопада 2016 року на предмет дотримання чинного законодавства. В акті від 18 листопада 2016 року були зафіксовані наступні порушення:

  1. відсутній дозвіл від органів Держпраці на експлуатацію машин механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме: лінійні частини та елементи системи газопостачання природним газом, паровий котел Е1.0-0.9М-3 реєстраційний № 2360; автомобільний кран КС-4562 держ. №04683 СН, електричного устаткування електричних станцій та мереж, технологічного електрообладнання напругою понад 1000В, а також на виконання робіт підвищеної небезпеки а саме: роботи в діючих електроустановках напругою понад 1000 В та в зонах дії струму високої частоти.
  2. паровому котлу Е1.0-0.9М-3 реєстраційний №2360 після закінчення граничного терміну служби не проведено експертне обстеження та позаплановий технічний огляд, що є порушенням п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 36.05.2004 року №687;
  3. не проводиться технічне обслуговування і ремонт газовикористовуючого обладнання у строки, що зазначені в паспортах або інструкціях заводів-виробників обладнання, приладів, апаратів з урахуванням місцевих умов експлуатації. Технічне обслуговування необхідно здійснювати не рідше ніж один раз на місяць, а поточний ремонт – не рідше ніж один раз на 12 місяців.

З моменту закінчення перевірки підприємство так і не отримало дозвільні документи, що стало підставою для управління Держпраці звернутися до суду про зупинення виконання робіт, поки не будуть усуненні порушення. Нагадаємо, що в січні 2017 року ПАТ “Управління механізації будівництва №23” виграло тендер на утримання вулиць Полтави, який був проведений управлінням ЖКГ Полтавського міськвиконкому. Роботи підприємства обійдуться полтавському бюджету у 89,9 мільйона гривень. Раніше полтавська патрульна поліція заявляла про неналежну підготовку підприємства до робіт у зимовий період.

Джерело: poltava365.com

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Охорона праці і пожежна безпека»
Придбати видання