Коли дозволяється виконання газонебезпечних робіт в посудинах без засобів захисту органів дихання?


Коли дозволяється виконання газонебезпечних робіт в посудинах без засобів захисту органів дихання?

Відповідно до вимог пункту 6.8. НПАОП 0.00-5.11-85 Типової інструкції з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт, робота всередині посудин без засобів захисту органів дихання може бути дозволена головним інженером за умови, що об’ємний вміст кисню в посудині становить не менше 20 %, а вміст шкідливих парів і газів не перевищує гранично допустимих концентрацій (ГДК) цих речовин в повітрі робочої зони. При цьому повинна бути виключена можливість потрапляння шкідливих пожежонебезпечних і вибухопожежонебезпечних  парів і газів ззовні або їх виділення з відкладень, футерування тощо.

Заходи, що забезпечують безпечність виконання робіт всередині посудин без засобів захисту органів дихання, повинні бути викладені у загальнозаводській інструкції по організації і проведенню газонебезпечних робіт, в інструкціях по робочих місцях, в наряді-допуску.

Читайте також: Безпека при виконанні газонебезпечних робіт

Для підготовки об’єкта (обладнання, комунікацій і т.п.) до газових робіт повинен бути виконаний весь комплекс підготовчих робіт, передбачених у відповідних інструкціях і наряді-допуску.

Відповідно до пунктів 5.1-5.3 розділу 4 НПАОП 0.00-5.11-85, газонебезпечні роботи дозволяється проводити тільки після виконання всіх підготовчих робіт і заходів, передбачених нарядом-допуском і інструкціями на робочих місцях. Забороняється збільшувати обсяг робіт, передбачений нарядом-допуском.

Виконувати газонебезпечні роботи слід бригадою виконавців в складі не менше двох чоловік. Члени бригади повинні бути забезпечені відповідними засобами індивідуального захисту, спецодягом, спецвзуттям, інструментом, пристосуваннями і допоміжними матеріалами.

Перед початком газонебезпечних робіт відповідальний за їх проведення опитує кожного виконавця про самопочуття.

Читайте також: Кого з працівників підприємства допускають до виконання газонебезпечних робіт

Джерело: Північно-Східне міжрегіональне управління Держпраці

Засоби індивідуального захисту

Матеріали до теми


Про дотримання норм та правил з охорони праці у фермерському господарстві
Враховуючи те, що сільгоспвиробництво залишається одним із найбільш травмонебезпечних, державна служба України з питань праці має забезпечити інформування та надання ...
Основні вимоги охорони праці під час експлуатації навантажувачів
Відповідно до «Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів» НПАОП 0.00-1.83-18, навантажувачі всіх типів підлягають реєстрації. Реєстрація, перереєстрація, тимчасова реєстрація ...