До Головного управління Держпраці у Луганській області звертаються громадяни зі скаргами на нещасні випадки, які з ними сталися декілька років тому та своєчасно з різноманітних причин не були розслідуванні та оформлені відповідними актами.
Надаємо роз’яснення з цього питання відповідно до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань i аварій на виробництві №1232 від 30 листопада 2011 року (далi — Порядок).
Порядком не передбачено обмеження строку давностi для призначення розслiдування нещасних випадкiв на виробництвi. Згiдно з вимогами пункту 23 Порядку нещасний випадок, про який своєчасно не повiдомлено керiвника пiдприємства чи роботодавця потерпiлого або внаслiдок якого втрата працездатностi настала не одразу, розслiдується i береться на облiк згiдно з цим Порядком протягом мiсяця пiсля надходження заяви потерпiлого чи уповноваженої ним особи, яка представляє його iнтереси (незалежно вiд строку настання нещасного випадку).
У разi реорганiзацiї пiдприємства, на якому стався такий нещасний випадок, розслiдування проводиться його правонаступником. У разі якщо підприємство ліквідовано, встановлення факту настання нещасного випадку розслідується в судовому порядку. Якщо факт настання нещасного випадку встановлено рiшенням суду, розслiдування органiзовує вже Головне управліня Держпраці у Луганській області та утворює комiсiю у складi не менш як чотирьох осiб.
Джерело: lg.dsp.gov.ua
Завжди актуальні матеріали в журналі «Охорона праці і пожежна безпека» |
Придбати видання |