Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Фонд забезпечує реалізацію конституційних прав та гарантій потерпілих на виробництві

Про виконання основних статутних завдань діяльності Фонду розповідає заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду у Чернігівській області Володимир Корогод.

«Надання ефективної допомоги громадянам з обмеженими фізичними можливостями є одним із пріоритетних напрямів у державній соціальній політиці України. Цьому сприяють прийняті законодавчі і нормативні документи, які значною мірою наблизили соціальну політику України до світових стандартів.

Статтею 46 Конституції - основного Закону України визначено, що «Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, одним із видів якого є страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання».

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України без будь-яких сумнівів є надійним партнером кожного працюючого. За роки його існування ця істина була доведена на реальних справах.

Станом на 01.01.2014 року під опікою робочих органів виконавчої дирекції Фонду в області перебуває 3462 особи, які потерпіли від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, та членів сім'ї, які мають право на відшкодування шкоди в разі смерті потерпілого.

За 2013 рік зазначеній категорії осіб здійснено страхові виплати на суму 30 337,2 тис. грн., що на 6063,0 тис. грн., або на 25% більше у порівнянні з минулим 2012 роком.

Середньомісячний розмір страхової виплати на одного потерпілого та особу, яка має на це право в разі смерті потерпілого, в цілому по Чернігівській області на кінець 2013 року становить 730,24 грн., що в 1,3 рази більше у порівнянні з минулим роком.

Враховуючи, що система соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань будується в т.ч. і на принципах найшвидшого і найповнішого відновлення працездатності потерпілого, здійснення комплексу заходів з його медичної, професійної та соціальної реабілітації, - працівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду в області приділяють велику увагу цьому важливому напряму діяльності.

Протягом 2013 року на медико-соціальні послуги потерпілим внаслідок трудового каліцтва витрачено 3512,47 тис. грн. коштів Фонду.

Згідно з укладеними з лікарнями договорами проведено лікування 206 потерпілих на виробництві на суму 361,2 тис. грн.

На придбання медикаментів 82 потерпілим витрачено 163,8 тис. грн.

На постійний сторонній догляд 69 потерпілим виплачено 436,7 тис. грн., на побутове обслуговування 79 потерпілим - 251,1 тис. грн. і на спеціальний медичний догляд 8 потерпілим - 109,2 тис. грн.

Технічними та іншими засобами реабілітації забезпечено 75 потерпілих на суму 466,9 тис. грн.

Спеціальними засобами пересування (колясками) забезпечено 9 інвалідів праці на загальну суму 87,3 тис. грн.

У 2013 році 66 потерпілих на виробництві інвалідів забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування, на що використано 768,8 тис. грн.

Значна увага працівниками робочих органів виконавчої дирекції Фонду в області приділяється медичній реабілітації потерпілих на виробництві. Протягом 2013 року в реабілітаційних центрах санаторного типу пройшли курс реабілітаційного лікування 35 потерпілих на виробництві, на що використано 567,6 тис. грн.

Одним із прикладів ефективного здійснення комплексу заходів з відновлення здоров'я та медичної реабілітації є випадок з потерпілим Г., який 19.12.2012 отримав вибухову травму та мав діагноз: «Термічний опік полум'ям 2-3 ступеня 38% поверхні тіла, голови, шиї, тулуба обох верхніх та нижніх кінцівок. Опікова хвороба, опіковий шок тяжкого ступеня. Опік дихальних шляхів, димотоксична інгаляція». Тривалий час потерпілий Г. лікувався у Київській обласній лікарні, центральній районній лікарні за місцем проживання, пройшов курс реабілітації в санаторії «Славутич». У результаті належного лікування та своєчасно проведеної реабілітації потерпілий втратив лише 15% професійної працездатності.

У цілому у 2013 році завдяки якісно проведеному первинному лікуванню 121 травмованого на виробництві та своєчасно здійсненій медичній реабілітації за висновками медико-соціальних експертних комісій лише 30% потерпілих мали стійку втрату професійної працездатності, в тому числі: без групи інвалідності – 25 чол. та з групою інвалідності – 13 чол. (перша група – 1 чол., друга група – 1 чол., третя група - 11 чол.).

З метою подальшої адаптації у суспільство потерпілих на виробництві, за ініціативи керівництва Фонду у минулому році працівниками робочих органів виконавчої дирекції Фонду в області було організовано участь понад 70 потерпілих в обласних відбірних та 10 - у фінальних змаганнях першої Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці «Сила духу». Слід відзначити, що проведені минулого року спортивні заходи мали неабиякий успіх серед потерпілих на виробництві, адже, приймаючи участь у спортивних змаганнях, вони віднайшли у собі непереборну силу та довели, що сенс життя насамперед полягає у прагненні перемагати, жити повноцінним життям та запалювати у своїй душі вогонь надії та оптимізму.

За час існування Фонду в області забезпечено автомобілями 103 інваліда внаслідок трудового каліцтва та професійного захворювання. При цьому, 5 інвалідів внаслідок трудового каліцтва було забезпечено автомобілями «СЕНС» у 2013 році. На цей час в черзі на отримання автомобіля за рахунок Фонду перебуває 11 інвалідів, яким МСЕК визначила потребу у цьому.

На сьогодні ні в кого вже не виникають сумніви у тому, що Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань - це конкретна підтримка та захист всіх працюючих і в цьому велика заслуга фахівців Фонду, які здійснюють державну соціальну політику та забезпечують конституційні права та гарантії працюючих на страхові виплати у разі настання страхового випадку».

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань УкраїниРозсилка новин