Відповідальність за безпеку й саме життя — все це цивільний захист. Він досить вагомий на всіх підприємствах, але особливо важливе дотримання його у сфері нафтогазовидобування.
Цивільний захист на підприємствах нафтогазовидобутку — неодмінна умова безпечного функціонування. Високі стандарти організації виробництва — частина вимог безпеки умов праці.
— Вимоги та правила цивільного захисту на промислах нафтогазовидобувної сфери прописані в правилах безпеки. По всіх об’єктах обов’язково укладають контракти з аварійно-рятувальною службою. Ми повністю дотримуємось правил безпеки в нафтогазодобувній промисловості України, — розповідає Андрій Місіньов, начальник філії спеціалізованої аварійної рятувальної служби АТ «Укргазвидобування».
Які ж правила захисту щодо нафтогазового комплексу є в цивільному кодексі?
До робіт на об’єктах нафтогазовидобувної промисловості допускають лише після медичного огляду. Не допустять того, хто не пройшов навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці й пожежної безпеки.
Усіх працівників на підприємстві забезпечують необхідним спеціальним одягом та взуттям, а також касками та окулярами, які вони зобов’язані носити під час роботи.
Працівники повинні знати техніку надання першої долікарняної допомоги. Усі виробничі бригади й місця роботи забезпечені аптечками з набором медикаментів, інструментів і перев’язувальних матеріалів для надання першої долікарняної допомоги. В Україні проводять курси підготовки цивільного захисту для працівників газовидобувних підприємств. Іноді такі курси проводять безпосередньо на підприємстві за наявності фахівця.
— Загальнодержавні курси — для нас це обов’язкове навчання. Вони проходять у Державній службі з надзвичайних ситуацій. Там задають тему курсів, а ми у свою чергу проходимо їх. На нашому підприємстві є Сергій Заїкін — першокласний фахівець, який обіймає посаду інженера охорони праці та організовує навчання з питань цивільного захисту. Щомісяця він проводить лекції. Тому я вважаю, що з усіх компаній-філій «Укргазвидобування» у нас найкращий рівень. Адже ми одночасно охоплюємо всі категорії працівників і звертаємо увагу на важливість цивільного захисту, — говорить Андрій Місіньов.
Згідно з законодавством у сфері цивільного захисту, керівництво підприємств здійснює необхідні заходи для захисту своїх працівників та об’єктів.
Для надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру розробляють плани локалізації й ліквідації аварій. Створюють матеріальні резерви, щоб запобігати надзвичайним ситуаціям техногенного та природного характеру, своєчасно попереджувати працівників про загрозу виникнення надзвичайної ситуації і правильно їх евакуювати, якщо трапився форс-мажор.
Автор: Лілія УДОДЕНКО
Джерело: Полтавщина