Це останній необхідний крок до початку реалізації програми використання урану при виробництві ядерного палива для АЕС України.
«Енергоатом» підписав договір з канадською компанією САМЕСО, який є останнім необхідним етапом для втілення програми використання українського урану при виробництві ядерного палива для українських атомних електростанцій. Про це повідомляє пресслужба «НАЕК «Енергоатом»».
Президент «Енергоатома» Петро Котін та президент і головний виконавчий директор CAMECO Тім Гітцель у присутності премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля підписали в Канаді Договір на зважування, відбір проб, проведення аналізів, зберігання та організацію транспортування уранового концентрату.
Посібник «Проведення навчання та інструктажів з охорони праці. Актуально під час воєнного стану»
Для довідок: (063) 590-97-54 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua
Документ регламентує фізичне постачання УОК з України до Канади та пов’язані із цим умови. Зокрема, договір передбачає постачання всього обсягу урану, що видобувається на СхідГЗК, до Канади та подальше використання уранового концентрату для конверсії і постачання природного гексафториду урану (UF6) на збагачення.
«Це знакова подія для української ядерної галузі, вона гарантує її стабільність і, як наслідок, стабільне забезпечення електроенергією громадян», – заявив Котін.
Раніше «Енергоатом» і CAMECO уклали угоди про забезпечення стабільного постачання ядерного палива. У межах першої угоди CAMECO упродовж 2024–2035 років на 100 % задовольнятиме потреби «Енергоатома» у гексафториді природного урану. Його поставлятимуть для реакторів Рівненської, Хмельницької та Південноукраїнської АЕС.
Також енергетичні відомства України й США разом з ініціативою Net Zero World готують програму співпраці щодо розвитку українського енергетичного сектору. Вона передбачатиме співпрацю у розвитку систем передачі електроенергії та будівництва в Україні малих модульних реакторів.
Ядерна зброя: вплив, правила безпеки та надання допомоги постраждалим — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»
Джерело: MIND
Вебінар «Експлуатація дизель-генератора: потрібен дозвіл чи декларація?»
✔ Декларування дизель-генератора: що зазначено у законодавстві
✔ Зберігання пального для дизель-генератора: чи потрібен дозвіл і ліцензія
✔ Таблиця вимог, на які треба звернути увагу при експлуатації дизель-генератора та зберіганні пального для нього.
Дата проведення: 9 лютого 2023 року
Вебінар доступний у записі