Експлуатування гідротехнічних споруд


Експлуатування гідротехнічних споруд

У багатьох галузях економіки (сільське господарство, рибне господарство, енергетика, водне господарство, переробка тощо) на підприємствах є на балансі гідротехнічні споруди, що використовуються, та можуть під час експлуатації нести певні небезпеки.

 

Що таке гідротехнічні споруди

Гідротехнічні споруди – інженерна споруда, призначена для керування водним режимом, використовуваних водних ресурсів або запобігання шкідливій дії вод.

Під терміном експлуатація водогосподарської системи (споруди) розуміється використання системи згідно з функціональним призначенням та проведенням необхідних заходів (технічне обслуговування, обстеження, проведення ремонтних робіт) щодо збереження стану конструктивних елементів, за якого вони здатні виконувати задані функції з параметрами, що визначені вимогами технічної документації.

 

Журнали реєстрації — зручні реєстраційні форми для фіксування інструктажів
Замовити: 0 (800) 219-977

До таких споруд можуть бути включені – меліоративні системи з каналами, водоскидними, водопропускними та іншими спорудами, трубопроводи з водорегулювальною апаратурою, колекторно-дренажною системою зі спорудами на ній, берегоукріплення, а також захисні споруди.

Під час експлуатації водогосподарських систем можуть виникати такі небезпеки:

1) Фізичні: машини і механізми, що рухаються, рухомі частини виробничого обладнання, лазерне випромінювання, підвищена або знижена вологість повітря, підвищена або знижена температура повітря робочої зони, обладнання, трубопроводів, інфразвук ультразвук, підвищений рівень шуму, вібрації на робочих місцях, швидкість руху повітря, підвищене значення напруги в електричному колі замикання якого може відбутися через тіло людини, недостатня освітленість робочої зони.

2) Психофізіологічні: фізичні перевантаження (статичні і динамічні), нервово-психічні перевантаження (емоційні).

Під час експлуатації водогосподарських систем можуть виконуватись різноманітні види робіт (роботи з застосування інструментів, техніки, рятувальні роботи, роботи з укріплення ґрунтів, ремонтні роботи, вантажно-розвантажувальні роботи, роботи зі складування матеріалів, будівельні роботи, електротехнічні та зварювальні роботи, роботи з застосуванням водолазів, роботи у колодязях, шурфах, котлованах, підземні роботи та роботи на висоті, газонебезпечні роботи, виконання робіт над водою, на воді та з льоду, роботи з пропуску паводкових вод і льодоходів, роботи з укріплення укосів, фарбувальні та гідроізоляційні роботи, проведення дренажних робіт тощо).

 

Документи спеціаліста з пожежної безпеки — зручне електронне видання
Замовити: 0 (800) 219-977

Для забезпечення безпечних передумов для роботи працівників на підприємствах відповідно до Закону України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці» створюється служба охорони праці (розробляються положення, інструкції з охорони праці, проводиться навчання та перевірка знань з питань охорони праці, призначаються відповідальні особи, поводиться медичний огляд працівникам певних категорій працівників, створюються безпечні умови роботи, забезпечується видача засобів індивідуального захисту та створюються системи колективного захисту, визначаються умови праці тощо.) та встановлюються обов’язкові вимоги зазначені у «Правилах безпеки при експлуатації каналів, трубопроводів, інших гідротехнічних споруд у водогосподарських системах» НПАОП 0.00-1.57-12.

Перед початком робіт з експлуатації гідротехнічних споруд слід обов’язково отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, та подати декларацію відповідності матеріально-технічної бази на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки за процедурою, визначеною Порядком видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (постанова КМУ від 26 жовтня 2011 р. № 1107 зі змінами).

Письмова консультація — замовте послугу від експертів журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
Для довідок: 0 (800) 219-977

Джерело: Управління Держпраці

Семінар-практикум «Зміни до Типового положення про навчання щодо психосоціальної підтримки на робочому місці (тема 8 до програми). Що потрібно знати роботодавцям?»

Матеріали до теми


Щодо організації безпечної праці під час випікання мукомельних виробів
До роботи пекарем допускається особа, яка досягла 18-літнього віку, пройшла спеціальне навчання і стажування для отримання навичок безпечного ведення виробничих ...
Як знизити травмування працівників в умовах воєнного стану
Для уникнення/мінімізації наслідків небезпек під час воєнного стану та забезпечення конституційних прав працівників роботодавець має забезпечувати виконання необхідних профілактичних заходів ...
Про професійні захворювання і їх профілактику
Професійні захворювання — патологічний стан, зумовлений тривалою роботою за шкідливих умов праці і пов’язаний з надмірним напруженням організму або несприятливою ...