Державна служба України з надзвичайних ситуацій підготувала проект Плану дій центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2014 році. Про це повідомив Голова ДСНС України Михайло Болотських під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Віце-прем‘єр-міністра Олександра Відкула у середу, 29 січня.
План підготовлений з урахуванням досвіду попередніх років. Михайло Болотських нагадав, що найбільш небезпечними щодо розвитку весняного водопілля є басейни великих та середніх рівнинних річок таких, як Дніпро, Дунай, Прип’ять, Десна, Південний Буг та Сіверський Донець. Паводконебезпечними також вважаються річки Донбасу і Приазов’я. Крім того, виражений паводковий характер мають гірські річки басейнів Дністра, Тиси і Прута, а також річки на території Криму, на яких за рік відбувається щонайменше 3-6 паводків.
«У зв’язку з можливістю на самому початку весни різкого потепління для забезпечення безпеки громадян, за наступні два тижні в регіонах мають бути створені оперативні штаби та мобільні групи для координації робіт з пропуску льодоходу, повені та весняних паводків. А також до 14 лютого – в регіонах мають бути проведені спільні навчання органів влади щодо дій у паводконебезпечний період», – підкреслив Олександр Вілкул.
Він зазначив, що завдяки превентивним заходам і скоординованій роботі міжвідомчого оперативного штабу щодо пропуску паводку у 2013 році такі гідрологічні явища не завдали значної шкоди і збитків населенню.
Також Віце-прем‘єр-міністр поставив завдання ДСНС України, Мінінфраструктури, Міноборони та керівникам областей до 7 лютого актуалізувати всі необхідні протипаводкові регламенти. У тому числі – регламенти взаємодії центральних та місцевих органів влади всіх рівнів, регламент зв’язку, плани евакуацій.
«Важливо налагодити ефективну систему інформування та оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Люди мають оперативно отримувати всю необхідну інформацію. Своєчасна інформація під час небезпечної ситуації може врятувати життя», – сказав Олександр Вілкул.
Він зазначив, що протягом наступного тижня має бути завершена перевірка технічного стану та приведена до повної готовності вся необхідна для запобігання паводкам інженерна, автомобільна та інша техніка.