Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Держпраці нагадує користувачам надр про необхідність погодження планів розвитку гірничих робіт на 2021 рік

Річні плани розвитку гірничих робіт (річна виробнича програма) розробляються користувачем надр згідно Єдиних правил охорони надр при розробці родовищ твердих корисних копалин (НПАОН 00.0-1.01-85) та погоджується згідно ст. 19 Гірничого закону України з органами гірничого нагляду. У документі визначаються напрямки розвитку гірничих робіт з дотриманням параметрів систем розробки, передбачених проектами розробки родовищ, обсяги видобутку корисних копалин, обсяги виконання геологорозвідувальних, розкривних, рекультиваційних, гірничокапітальних і гірничопідготовчих робіт, обсяги переробки мінеральної сировини та інших робіт, передбачених технічними проектами розробки родовищ при забезпеченні відповідних і безпечних умов праці.

Річні плани розробляються у відповідності із погодженими та затвердженими проектами розробки родовищ, законодавчими та нормативно-правовими актами з охорони надр, промислової безпеки, охорони праці та охорони навколишнього природного середовища.

Погодження річних планів розвитку гірничих робіт здійснюється за наявності:

  • спеціального дозволу на користування надрами;
  • акту гірничого відводу;
  • дозволів та декларацій на виконання робіт підвищеної небезпеки, та на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;
  • проекту розробки, затвердженого та погодженого у встановленому порядку.

Нагадуємо керівникам суб’єктів господарювання, що виконання гірничих робіт без погодження з територіальним органом Держпраці, а також з відхиленням від погодженого річного плану не допускається. При виявлені в ході ведення гірничих робіт змін у геологічних, гідрогеологічних і гірничотехнічних умовах розробки родовища чи розробки окремих виїмкових одиниць, відповідні зміни необхідно вносити до річного плану за погодженням з територіальним органом Держпраці.

За порушення погоджених планів та вимог чинного законодавства передбачено відповідальність згідно чинного законодавства.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин