Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Держгірпромнагляд застерігає про небезпеку використання газоелектроприладів у місцях масового перебування людей

В зимовий час збільшується попит населення на споживання гарячих напоїв (кави, чаю) та продуктів харчування, приготування та реалізація яких здійснюється в МАФах і пересувних автокав’ярнях, особливо у місцях масового перебування людей.

Зазначені МАФи та автокав’ярні під час приготування гарячих напоїв та їжі можуть використовувати балони зі зрідженим вуглеводневим газом, які у разі порушення вимог безпеки під час експлуатації несуть потенційну загрозу життю та здоров’ю для оточуючих. Також небезпекою є застосування обігрівальних електроприладів на напругу живлення 220 В, якщо вони не заземлені, мають пошкоджену ізоляцію проводів тощо.

Переважна більшість суб’єктів, які здійснюють таку діяльність, є громадянами, що самостійно забезпечують себе роботою. Тому відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», запроваджено мораторій на здійснення Держгірпромнаглядом, його посадовими чи службовими особами заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб-підприємців, які не зареєстровані як платники податку на додану вартість та діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику відповідно до цього закону.

Отже, Держгірпромнагляд звертається до місцевих органів виконавчої влади, організаторів масових заходів з пропозиціями вжити всіх можливих заходів із запобігання нештатним ситуаціям, пов’язаним з експлуатацією газових та електричних приладів у місцях масового перебування людей.

Довідка.

Відповідно до вимог чинних Правил забороняється:

– заправлення балонів для побутових потреб на АГЗС і АГЗП;

– перевезення газових балонів без заглушок та ковпаків;

– зберігання балонів без заглушок;

– нагрівання балонів до температури понад 45 ºС;

– повне вироблення газу з балонів (до 0,5 атм).

 

Прес-служба Держгірпромнагляду України

 Розсилка новин