Чи необхідно розробляти нову декларацію безпеки придбаного об’єкта підвищеної небезпеки (зокрема, АЗС) при наявності старої, розробленої та зареєстрованої в органах Держпраці попереднім власником?
Згідно з абзацом 3 пункту 13 Порядку декларування об’єктів підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки» від 11.07.2002 № 956, у разі відчуження об’єкта підвищеної небезпеки оригінал декларації безпеки та висновку експертизи, а також копії документів, що підтверджують передачу зазначених документів уповноваженим органам, передаються його новому власнику.
Одночасно, згідно з абзацом 3 пункту 27, у зв’язку із списанням з балансу об’єкта підвищеної небезпеки попередній власник об’єкта повинен звернутись до територіального органу Держпраці про виключення об’єкта підвищеної небезпеки з Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки.
Після отримання повідомлення про виключення об’єкта з державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки новий власник об’єкта відповідно до абзацу 4 пункту 19 Порядку ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки (зміна власника об’єкта) у 6-місячний термін повинен провести повторну ідентифікацію і, згідно з пунктом 20 Порядку ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки, повідомити у двотижневий термін уповноважені органи про зміни порівняно з попередньою ідентифікацією. Інформація подається тільки за тими розділами повідомлення форми ОПН-1, в які вносилися зміни.
Далі, відповідно до пунктів 3, 8 Порядку декларування об’єктів підвищеної небезпеки суб’єкт господарювання, у власності або користуванні якого є хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки, організовує розроблення і складання декларації безпеки об’єкта підвищеної небезпеки і разом з позитивним висновком експертизи подає їх відповідним територіальним органам Держпраці. Відповідно до пункту 15 територіальний орган Держпраці проводить реєстрацію декларації безпеки з присвоєнням реєстраційного номера (коду), що зазначається на титульному аркуші декларації.
Тобто, якщо суб’єкт господарювання придбав у власність та експлуатує об’єкт підвищеної небезпеки, зокрема, автомобільну заправну станцію, він повинен скласти та зареєструвати в органах Держпраці декларацію об’єкта підвищеної небезпеки. Одночасно, декларація безпеки об’єкта підвищеної небезпеки, що була складена попереднім власником, використовується як наглядний посібник з даного питання.
Джерело: Управління Держпраці