Якщо на харчовому підприємстві реконструювали одну з трьох ліній з виготовлення печива (замінили мотор, піч, транспортери) — чи потрібно робити на цій лінії переатестацію робочих місць?
Відповідно до п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 року № 442 передбачено, що позачергово атестація проводиться у разі докорінної зміни умов і характеру праці з ініціативи роботодавця, профспілкового комітету, трудового колективу або його виборного органу, органів Держпраці.
Потреба у проведенні позачергової атестації робочих місць виникає за таких умов:
- реконструкція виробничого об’єкта;
- зміна або модернізація виробничого обладнання;
- заміна сировини і матеріалів;
- зміна технологічного процесу та засобів колективного захисту, у т. ч. при поліпшенні умов праці у зв’язку з впровадженням нової техніки, технологій, застосування нових видів сировини і матеріалів;
- створення нових робочих місць;
- внесення змін і доповнень до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах та щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, скорочену тривалість робочого тижня.
Тобто, на вашому підприємстві слід проводити атестацію робочих місць у позачерговому порядку, зокрема, на тій лінії, де докорінно змінились умови і характер праці.
Звертаємо увагу, що відповідальність за своєчасне та якісне проведення позачергової або чергової атестації покладається на керівника підприємства.
Джерело: Управління Держпраці