Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Чи допускається експлуатація об’єкта підвищеної небезпеки без декларації безпеки?

Держпраці звертає увагу на вимоги Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» (далі — Закон), яким встановлено, що суб’єкт господарської діяльності ідентифікує об’єкти підвищеної небезпеки відповідно до кількості порогової маси небезпечних речовин.

У разі, якщо у власності або користуванні є хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки, суб’єкт господарювання організовує розроблення і складання декларації безпеки об’єкта підвищеної небезпеки (далі — декларація безпеки) відповідно до вимог Порядку декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. № 956 (далі — Порядок).

Також ця вимога поширюються на підприємства, установи, організації, які планують експлуатувати хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки.

Декларація безпеки повинна включати, зокрема, оцінку готовності до експлуатації об’єкта підвищеної небезпеки відповідно до вимог безпеки промислових об’єктів.

Відповідно до вимог Закону та Порядку експлуатація об’єкта підвищеної небезпеки допускається лише за наявності розробленої декларації безпеки, яку необхідно подати територіальному органу Держпраці до початку експлуатації такого об’єкта.

Декларація безпеки переглядається суб’єктом господарювання один раз на п’ять років.

Декларація безпеки переглядається, уточнюється або розробляється в інші терміни у разі:

  • зміни умов діяльності об’єкта підвищеної небезпеки, що призводять до підвищення або зниження ступеня небезпеки та рівня ризику, незалежно від їх причин;
  • зміни та/або набрання чинності нормативно-правовими актами, що впливають на зміст відомостей, поданих у декларації безпеки;
  • будівництва в прилеглих районах нових підприємств (об’єктів), якщо це впливає на зміст відомостей, поданих у декларації безпеки;
  • обґрунтованої вимоги уповноваженого органу або громадськості.

Оригінал декларації безпеки та висновку експертизи, а також копії документів, що підтверджують передачу зазначених документів уповноваженим органам, зберігаються у суб’єкта господарювання, у власності або користуванні якого є об’єкт підвищеної небезпеки, протягом 25 років.

Звертаємо увагу, що до подання декларації безпеки суб’єкт господарювання не має права експлуатувати об’єкти підвищеної небезпеки.

Суб’єкти господарювання зобов’язані виконувати вимоги Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» та інших нормативно-правових актів, які регулюють діяльність об’єктів підвищеної небезпеки та у випадку недотримання цих вимог несуть відповідальність, яка передбачена чинним законодавством.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин