Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. Оголошений він був Міжнародною організацією охорони праці з метою привернення уваги світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

Указом Президента Україні день об’єднання людей навколо проблеми збереження життя і здоров’я працівників офіційно визнаний і в Україні з 2006 року.

У 2014 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначатиметься під девізом — Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві.

З історії. Ідея заснування Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам'яті загиблих працівників, який вперше був проведений американськими та канадськими працівниками в 1989 році в пам'ять про співробітників, котрі загинули чи постраждалих на роботі.

У більше ніж в ста країнах світу в цей день проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

За оцінками Міжнародної організацієї охорони праці:

Кожні день у світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві, в сумі досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничо обумовленої смертності. З цього числа близько 350 000 випадків складають нещасні випадки зі смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйонів смертей, викликаних пов'язаними з роботою захворюваннями.

Крім того, щорічно працівники страждають приблизно від 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату.

Редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» висловлює безмежну подяку усім, хто намагається покращити умови роботи, зробити їх не тільки придатними до роботи, а й максимально безпечними. Ваша праця завжди буде оцінена не лише вашими колегами, а й їх близькими, за те, що вони живі і здорові повертаються з роботи. Дякуємо Вам!Розсилка новин